Yurtdışı Alışveriş

Herkese merhaba! Bu sayfada Aliexpress, Gearbest, Banggood gibi çok çok büyük Çin’li yurtdışı alışveriş sitelerini inceleyecek ve bizzat şahsımız tarafından alınmış ürünleri sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Çin’den alışveriş’in ilk kuralı herhangi bir siteye bağlılık değil, öncelikle güvenilirlik olmalıdır. Yukarıda isimlerini vermiş olduğumuz Aliexpress, Gearbest, Banggood gibi sitelerden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Almak istediğiniz ürün en uygun hangi site ise oradan alışveriş yapabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken ikinci nokta ise, ürünlerin güvenilirliği olmalı. Çünkü, bu sitelerde (özellikle Aliexpress) çakma-sahte- ürünler çok fazla sayıda yer alıyorlar.


Yurtdışı Alışveriş 1

Gearbest, kendisine ait depolarında bulunan ürünleri kullanıcılarına satmaktadır. Bu açıdan bakıldığında orjinal ürün konusunda son derece güvenilir bir sitedir.

Genllikle aliexpress tarzı sitelerde aldığımız ürünün orjinal olup olmadığını anlamak için bir çok araştırma yaparız ancak gearbest bu konuda sıkıntı yaratmayan sitelerden birisidir.

Site genel olarak akıllı telefonlar, cep telefonları, elektronik eşyalar, bilgisayarlar, akıllı saatler gibi elektronik alanında ürünleri satmaktadır.

Gearbest bünyesinde bulunan ürünleri toplamda 5 farklı noktadaki depolarından göndermektedir. Bu depolar Çin, ABD, Avrupa, Hong Kong ve Rusya gönderiler için sınıra çok yakın açılmış olan depolardır. Almak istediğiniz ürün, birden fazla depoda var ise, seçimi dilediğiniz gibi yapabilir ve mevcut depodan gönderim yapılmasını isteyebilirsiniz.

Türkçe olarak yayın yapabilmektedir.


Yurtdışı Alışveriş 2

AliExpress, kullanıcıların satış yaptığı bir yurtdışı alışveriş sitesidir. Site üzerinden aldığınız ürünlerin çoğu Çin’den gelmektedir. Orjinal ve sahte ürünler bulunmaktadır. Yapılan alışverişler havuz sistemine dayanıyor. Bir ürünü beğendinip satın aldınız, ödemeyi yaptınız, ödemeniz bir havuza aktarılıyor. Ürün elinize geldiğinde onay verdiğinizde havuzdaki para satıcının hesabına aktarılıyor. Eğer aldığınız üründa sorun var ise itiraz dilekçesi açıp satıcının da onaylamasıyla ödediğiniz parayı geri alma imkanınız bulunmaktadır.

Türkçe olarak yayın yapabilmektedir.


 

Yurtdışı Alışveriş 3

Çin’in en büyük online mağazalarından birisi de Banggood ‘dur. Özellikle elektronik ürünlerinde çeşit ve uygun fiyat ile ülkemizde pahalı olan bir çok ürün uygun fiyatlara bulunabilir.

Çalışma şekli, ürünlerini satıcılardan alan bir aracı değil de direk kendi depoları olan bir sitedir. Çin, ABD ve Avrupa olmak üzere 3 farklı deposu bulunan ve dünyanın her yerine satış yapan bir sitedir.

Satın almış olduğunuz ürünler, site garantisi altında olduğu için, orjinal ürün sıkıntısı ya da satıcı güvenilirliği gibi problemlerle karşılaşmazsınız. Ürünler doğrudan banggood tarafından gönderilir.

Türkçe olarak yayın yapabilmektedir.


Keyifli alışverişler..