Windows Hello Geliyor

Windows Hello Geliyor 1

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için getireceği gelecek güncelleştirmelerinde Windows Hello özelliğinin de bulunacağı açıkladı.

Biyometrik kimlik doğrulama sistemi olan “Windows Hello” için FIDO2 sertfikası aldıklarını açıkladı. Windows Hello ile şifreleri rafa kaldırarak bunun yerine biyometrik özelliklerin kullanılmasını amaçlıyor.

Windows Hello Geliyor 2

Mayıs ayında Windows 10 işletim sistemlerine getirilecek olan güncelleştirme Windows Hello özelliğini de içerecek. Getirilecek olan özellik hem bilgisayarları hem de mobil cihazları içeriyor.

Windows Hello ile kullanıcılar, şifre kullanmak yerine yüzlerini ya da parmak izlerini kullanabilecekler. Sisteme tanımladığınız parmak iziniz ya da yüzünüz, şifrelerin gerektiği noktalarda kullanılabilecek.

Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda, Windows Hello özelliği ile kullanıcıların 3 kat daha hızlı bir şekilde oturum açabilecekleri belirtildi. Böylelikle kullanıcıların parolalarını unutmalarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Microsoft, resmi sayfasından şu şekilde açıklamasını yapıyor;

Windows Hello, Windows cihazlarınızda bir paroladan 3 kat daha hızlı bir şekilde oturum açmanızı sağlar.1 Yüzünüzü tanıtmak için kamerayı kullanın veya parmak izi okuyucunuzu deneyin.4 Windows Hello, bu yollardan herhangi biriyle sizi anında tanır. PIN’inizi her zaman yedek olarak saklayabilirsiniz.

Windows Hello’yu detaylı incelemek için şu Microsoft HelloMicrosoft Hello sayfasını kullanabilirsiniz.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top