Sality Virüsü nedir? Nasıl Temizlenir?

Sality Virüsü nedir? Nasıl Temizlenir? 1

Sality Virüsü nedir? Nasıl Temizlenir? Sality virüsü, oldukça inatçı virüslerden birisidir.

Birçok kişinin bu virüsle alakalı sorun yaşaması olağandır. Son derece problem yaratan bir virüs olduğundan, çözümünün gerçekleşmesi için nasıl silinir sorusunu sorabilirsiniz.

Virüs, bulaştığı sistemindeki DLL ve EXE dosyalarını kullanılmaz hale getirmektedir. Bu durum güvenliğin direkt olarak eksilere düşmesi demektir. Tehlikeli bu virüsün çözümü için gereken önlem alınmalıdır. Piyasada yer alan anti virüslerin bu virüse karşı son derece zayıf bir koruma içinde olduğunu bilmelisiniz. Bilgisayarlara bulaşan bu virüsün önlenmesi için çözüm önerileri sunuluyor.

Sality virüsü, sistem kayıt defterinde yer alan dosyalara bulaşmaktadır ve bilgisayarınızı kodlayarak, bilgisayarın sorunlu şekilde çalışmasına neden olmaktadır. Bunun dışında registry dosyasına da direkt olarak bulaşması söz konusudur. Bu kod ile virüsün kendini aktif hale getirmesi sonrasında da bilgisayarın sorunlu çalışmasına neden olmaktadır.

Sality virüsü
Sality virüsü

Sality virüsü ne yapıyor?

Virüsün yaptığı iş, sistemde yüklü olan antivirüs programını devre dışı bırakmasıdır. Bunun çalışması virüsün kendisini aktif hale getirmesinden sonra mümkün olmayacaktır. İnternet hızınızın belli bir ölçüde yavaşlamasında söz konusu olacaktır. Düzgün çalışan programlarınızın bir anda tamamıyla çalışmaması söz konusu olabilir. Sality virüsü bilgisayara ne yapar sorusunun yanıtı içinde sistem geri yüklemenin de çalışmayacak olması var. Bu durumda bilgisayarda görülen yavaşlama, geri yükleme işlemleri ile durdurulamayacaktır.

Sality Virüsü Nasıl Silinir?

Bu virüsten tamamen kurtulmak için ilk öneri bilgisayarı formatlamak olacaktır.

Programların devre dışı kalmasından ötürü, geri yüklemenin mümkün olmamasından ötürü direkt olarak bilgisayarınızı formatlayarak sıfırdan başarılı bir çalışma sistemi ile başlatabilirsiniz.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top