Firmalara Windows 7 Müjdesi

admin - 27 Ağustos 2019 - 1 dk okunma süresi
ABONE OL:  

Firmalar tarafından hala oldukça popüler bir şekilde kullanılan Windows 7 işletim sistemi, onu kullanan firmalar tarafından, Windows 10 çıkmasına rağmen vazgeçilmiyor.

Bunu gören Microsoft ise; Windows 7 için firmalara bir müjde daha verdi.

Firmalara Windows 7 Müjdesi

Microsoft, Windows 7 kullanan işletmeler için 1 yıl daha ücretsiz profesyonel destek verecek. Windows 7, önümüzdeki seneden itibaren artık güncelleme almayacak. Hala Windows 7 kullanan firmalar, bir miktar para ödemeleri karşılığında Windows 7 desteğini sürdüreceğini belirten Microsoft, bir promosyon ile işletmelere 1 yıl daha ücretsiz destek vereceğini belirtti.

Microsoft, Windows 10 işletim sisteminden önce belki de en çok tercih edilen işletim sistemi olan Windows 7, gelecek senenin başından itibaren artık güncelleme ve destek almayacak. Bu da Windows 7 kullanan kişilere artık güvenlik desteği sunulmayacağı ve herhangi bir hatanın giderilmeyeceği anlamına geliyor.

31 Aralık 2019‘a kadar Windows 10 E5, Windows 365 E5 veya Microsoft 365 E5 Security aboneliği olan işletmelere, 1 yıl daha Windows 7 desteği verilecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir