Yurtdışı Telefon Kayıt Ücretine Zam!

Yurtdışı Telefon Kayıt Ücretine Zam! 1

Ülkemizde dolar kurunun yüksekliği, alınan yüksek vergiler vb sebeplerden dolayı akıllı telefon fiyatları maalesef çok çok yüksek fiyatlarda satılmakta.

Durum böyle olunca, vatandaşlarımızda yurt dışı ülkelerinden bu cihazları ülkemizde getirmekte ve burada kayıt edil kullanmaktaydılar.

Fakat, artık işler değişti. Eskiden 170 TL’lik telefon kayıt ücreti zamlandı.

Yurtdışı Telefon Kayıt Ücretine Zam! 2

IMEI kayıt ücretine zam! İşte yeni ücret

Yurt dışından getirilip IMEI kaydı yapılmayan bir telefon, ülkemizde 120 gün kullanılabiliyor. Sonrasında ise bu cihazı kullanabilmek için gerekli şartları sağlayan bir pasaport sahibinin 170 TL’lik harç ücretini ödeyerek kayıt yaptırması gerekiyordu.

Kasım ayı başında, Resmi Gazete’de yayınlanan karar ile IMEI kayıt ücreti, 170 TL’den 500 TL‘ye yükseltildi. IMEI kayıt ücretine yaklaşık yüzde 300 zam yapılmış oldu.

Türkiye bu zam haberine alışmaya çalışırken yeni bir zam haberi daha geldi!

2019 yılına girmeye hazırlandığımız bu günlerde yeni yıl zammı kapıya dayatıldı yine. Kayıt ücretine yeni yıl ile birlikte 118 TL daha zam gelecek. Daha önce 170 TL olan harc ücreti önce 500 TL’ye, oradan da 618 TL‘ye çıkartılacak. Zammın yüzdesel olarak oranını hesaplamak bile zor!

Kullanıcıları oldukça zor durumlarda bırakacak bu gelişmeler tabiki ülkemiz teknoloji meraklısı insanları için oldukça kötü bir gelişme olarak yorumlandı.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top