Marmaray Turkcell ile Kapsama Alanında

Ekleyen:

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi durumunda olan Turkcell, Marmaray projesinin teknolojik altyapısında kısa sürede önemli bir mesafe kat etti. Ve Marmaray’ın deniz altından geçen tüm tünellerde ve Ayrılıkçeşme, Üsküdar, Sirkeci, Yenikapı ile Kazlıçeşme istasyonlarında Turkcell kapsamasını başardı.

Tukcell, deniz seviyesinin 60-80 m derinine inen 1,4 km‘lik batırma tünel ile uzunluğu tek yönde 13,6 km‘yi bulan iki yönlü tüneli kapsama altına aldı.

Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Elönü, konuyla ilgili bir açıklama yaptı: 

“İstanbul’un 150 yıllık hayalini gerçeğe dönüştüren Marmaray projesinde Turkcell olarak yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz.Bundan 150 yıl önce Asya’dan Avrupa’ya deniz altından trenle gitmek elbette çok çarpıcı bir hayaldi; ancak denizinin metrelerce altında bir yandan yolculuk ederken bir yandan dünyanın dört bir yanıyla iletişim halinde olma fikri, doğrusu o gün hayal dahi edilemezdi. Bugün Türkiye, teknolojinin gücü sayesinde dünyayla yarışır bir noktada. Turkcell olarak bu gelinen noktada üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için daima büyük bir gayretle çalışıyoruz. Bu sayede, Turkcell’lilere sunduğumuz ayrıcalıklı iletişim gücünü deniz altına taşımanın ve Marmaray gibi dev bir projede yer almanın gururunu yaşıyoruz. Kent hayatında yeni bir dönemin kapıların açacağına inandığımız Marmaray projesinin İstanbullulara ve tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını dileriz.”.

2 Yorum
  1. Yazar 6 sene ago
    Reply

    Şahsen turkcell evimin önüne bile diker direğini.

  2. Emre Ferhat 5 sene ago
    Reply

    turkcell internet paketi çok kaliteli

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Okunası Yazılar