Japonya, Güney Kore ve Çin’den 5G için iş birliği

Japonya, Güney Kore ve Çin’den 5G için iş birliği 1

Japonya, Güney Kore ve Çin ülkeleri, bilgi ve iletişim teknolojileri arasında iş birliği ve yeni nesil mobil iletişim ağlarının (5G) ortak ticari kullanımı konusunda anlaşmaya vardı.

Güney Kore haber ajansı Yonhap‘ın habere göre, Güney Kore Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanı Yoo Young-min, Çinli mevkidaşı Miao Wei ve Japon mevkidaşı Seiko Noda ile Tokyo’da bir araya geldi ve yeni nesil mobil iletişim ağlarının geleceği ile ilgili konuştular.

Japonya, Güney Kore ve Çin’den 5G için iş birliği 2

Bakanlar, yedi yıl aradan sonra yaptıkları ilk resmi görüşmede, Dördüncü Sanayi Devrimi adı verilen, dünya genelinde ekonomiyi ve istihdam biçimlerini radikal biçimde dönüştüren bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişime uyum sağlamak üzere ortak stratejiler geliştirme konusunda görüş birliğine vardı.

Üç ülke, yeni nesil 5G mobil iletişim ağının ortak ticari kullanımı için mutabakat zaptı imzaladı. Ülkeler yeni teknolojik alt yapıyı 2020 Tokyo Yaz Olimpiyatları ve 2022 Pekin Kış Olimpiyatları’na kadar kullanıma hazır hale getirilmesi amaçlanıyor.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top