İş Bankası’ndan Yapay Zeka Atağı

İş Bankası'ndan Yapay Zeka Atağı 1

Türkiye İş Bankası, Türkiye’de bireysel ve ticari bankacılık hizmeti sunan en büyük özel banka. 1924 yılında, Mustafa Kemal Atatürk’ün yönergeleriyle kurulan İş Bankası, Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankasıdır.

Türkiye İş Bankası, dijital bankacılık alanındaki yenilikçi hizmetlerini geliştirmeye devam ediyor ve resmi internet sitesi “isbank.com.tr” de yapay zeka teknolojisini destekleyen mesajlaşma botunu (chatbot) kullanıma sundu.

Banka müşterilerinin sorduğu sorulara en hızlı şekilde cevap vermek için tasarlandı. Ve gerçekten marifetleri ile kendinden söz ettirecek cinsten..

Bankacılık işlemleri ile ilgili bilgilere hızlıca ulaşma imkanı tanıyan Chatbot, kullanıcılarına olumlu bir müşteri deneyimi yaşatmayı vadediyor. Kullanıcılar sorularını karşılarında gerçek bir müşteri temsilcisi varmış gibi, mesajlaşarak anında sorup anında cevap alabiliyorlar.

İş Bankası'ndan Yapay Zeka Atağı 2

Sosyal Asistan

Üretler ve hizmet ücretleri, kredi kartı,fiyatlama, yatırım ve döviz, en yakın şube ve atm bilgileri, kayıp çalıntı bildirimleri gibi bankacılık işlemleri ile ilgili sorulara cevap verebiliyor, ayrıca hava ve yol durumu gibi sosyal içerikli sorulara da cevaplar verebiliyor.

Sunduğu yeniliklerle sektörde öncülük eden banka, bu yeni yapay zeka teknoloji ile de adından söz ettirecek gibi. Sizde denediniz mi?

[su_button url=”https://www.isbank.com.tr/” target=”blank” style=”flat” background=”#107fbb”]Chatbot’u denemek için buraya tıklayınız..[/su_button]

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top