Araç Takip Sistemleri Nedir?

Ekleyen:

Hem aracın hem de kişinin can sağlığı açısından büyük bir rol oynayan takip işlemleri araçları harita üzerinden göstermeye yardım eder. GPS uyduları yardımıyla yer belirlemeye yardım eden araç takip işlemleri GPS’ye bağlı olarak uydudan araç takibi ismiyle de anılır.

Araç takip sistemleri nasıl çalışır?
Araç takip sistemleri nasıl çalışır?

4 temel kategoride incelenebilen araç takip işlemleri uydu tabanlı sistemler, GPS tabanlı sistemler, Hibrit sistemler ve kara kutu sistemler olarak değerlendirilebilir.
Bunlar arasında yer alan uydu tabanlı sistemler GSM çekmeyen yerler için rahatlıkla kullanılabilir fakat maliyet açısından her zaman aynı şekilde tercih edilmez. Kara kutu sistemlerinde ise online alışverişin yapılmamış olması tercih edilmesine engel teşkil edebilir.

Neden Araç Takip Sistemleri?

Araçları 7 gün 24 saat sürekli takip ederek iş dışı seyahatleri engellemeye yardımcı olan araç takip sistemleri işe başlama ve bitirme zamanlarını raporlayarak iş akışını optimize eder.

Detaylı raporlamalar sayesinde araçlar ve sürücüler kontrolü ve denetimi sağlar. Bunun dışında araçların çalınması veya kaybolması durumunda kolayca bulunmasını sağlar.

Araçların iş dışı kullanımlarının önüne geçerek savrulma, hız yapma ve yavaşlama gibi durumlarını engelleyerek kötü araç kullanımını en aza indirger.

Güvenli araç kullanımını sağlayan araç takip sistemi trafik kurallarına uyulmasını sağlayarak olası kaza ve acil durumlarda alarm gönderir. Böylece kaza riskini en aza indirgeyerek acil durumlar için anında müdahale edilmesine yardım eder. Araç takip sistemleri için sizde Türkiye’nin ilk yerli navigasyon üreticisi Piranha farkına rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Gerekli hizmeti almak için dilerseniz http://haber.star.com.tr/roportaj/tv-ve-tablet-uretmek-icin-fabrika-

kurdu/haber-1002974 sitesini de takip ederek gerekli başvuruyu yapabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Okunası Yazılar