Apple’ın akıllı gözlük atağı

Ekleyen:

Apple’ın 2020’de akıllı gözlük çıkaracağı tahmin ediliyordu; ancak bu tarih ertelenmişti.

Apple’ın uzun süredir akıllı gözlük pazarına girmesi bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda, tasarım için bir yarışma bile düzenlenmişti. Apple’ın bu pazara giriş tarihi New York bazlı bir yatırım şirketi olan Loup Ventures şirketinin yetkililerinden Gene Munster’a göre Eylül 2020 olarak gösteriliyordu.

Ancak bu tarih değişti ve 2021 Aralık ayı oldu. Bunun nedenini ise şöyle açıklanıyor. Apple’ın uzman kişilerle görüşüp daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu karar vermesi olarak görüldü.

Apple’ın CEO’su Tim Cook geçtiğimiz aylarda, artırılmış gerçeklik gözlüklerinin henüz olgunlaşmadığını söylemişti. Anlaşılan Apple bu gözlükleri sorunsuz bir şekilde çıkarmak istiyor. Bu tarihlerin bu kadar ertelenmesinin en büyük nedeni olarak ise güvenlik gösteriliyor. Bu durumun farkında olan Apple’da anlaşılan biraz daha beklemeye karar vermiş.

Gene Munster’a göre Apple bu gözlükleri çıkardığında 1300 dolardan satışa sunacak ve ilk 12 ay içerisinde 13 milyar dolar kazanacak. Bu sayılar gerçek olursa Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlükleri gelirlerin yüzde 3’ünü oluşturacak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Okunası Yazılar