Waffle makinesi

Waffle, bir hamur tatlısı aslında ve ilk olarak Belçika’da ortaya çıkmış. Size bir sır verelim: Sade hali pek lezzetli değil. Ancak sos ve meyve eklenmiş halinin lezzetine de doyum olmuyor. Artık hemen her alışveriş merkezinde lezzetli meyveler ve soslarla süslenmiş bir waffle yemeniz mümkün. Bu lezzeti evde de yakalamak istiyorsanız, bir waffle makinesi satın almanız gerekiyor.

Waffle makinesi 1

 

Waffle makinesi aynen tost makineleri gibi çalışıyor, ancak genelde yuvarlak üretiliyor ve plakaları üzerine konulan waffle hamurunu pişiriyor. Her mutfak eşyası gibi, satın alırken bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. Bu hususlardan en önemlisi ısı ayarı: Tost makinelerinin aksine, waffle için değişik ısı ayarları bulunduran makineler seçmek gerekiyor. Zira waffle lezzeti, kızarma seviyesine göre değişiyor. Bu nedenle damak tadınıza uygun bir waffle hazırlamak için, değişik ısı seçenekleri olan bir makine almanız gerekiyor.

Waffle makinesi dış yüzeyinin çelik, iç yüzeyindeki plakalarının ise döküm ve teflon kaplama olması gerekiyor. Bu husus sağlık ve temizlik bakımından önem taşıyor. Zira teflon yapışmama özelliği ile üzerinde kalıntı bırakmıyor ve kolayca temizlenebiliyor.

Plakaları çıkartılabilen bir model ise temizlik açısından çok daha avantajlı. Waffle makinesi büyüklüğün ise ihtiyacınıza göre belirlemeniz gerekiyor, kısa süre içinde çok sayıda waffle hazırlamak istiyorsanız geniş ve çift taraflı yüzeyleri olan modelleri tercih etmelisiniz. Birbirinden farklı onlarca waffle makinesi modeli için http://www.bilio.com/tost-makinesi-c4170/waffle-gofre-pisirme-f5890/evet-47926569/ adresini ziyaret edebilir, waffle keyfini çıkarmaya hemen başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir