Teknolojinin Taşınabilir Hali

admin - 27 Ağustos 2015 - 2 dk okunma süresi
ABONE OL:  

Teknoloji geliştikçe mobil cihazlarımız daha hafif, daha ince ve daha taşınabilir oluyorlar.

Laptop bilgisayar modelleri buna verilebilecek en uygun örnek. Laptoplar uzun zamandır hayatımızda olan bilgisayar modelleri olsa da, gerçek anlamıyla taşınabilir bilgisayar olma özelliklerini kısa bir süre önce kazandılar. Bunun nedeni, tablet PC minyatürleştirme teknolojilerinden faydalanmaları.

Modern laptop modelleri daha ince, daha hafif ve daha uzun pil ömürlerine sahip oluyor. Üstelik istediğiniz yer ve zamanda tam donanımlı bir bilgisayar kullanma fırsatı sunuyor. Nitekim bu yönleri tablet PC modellerine kıyasen en büyük avantajları. Zira tablet PC’ler hem kırpılmış bir işletim sistemi kullanıyor ve hem de fiziksel klavyeye sahip olmuyorlar.

Laptop alırken bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. İlk nokta laptopun ağırlığı. Taşınabilirlik, doğal olarak ağırlığa bağlı olarak değişiyor. Modern bir laptopun en fazla 1.5 kilogram ağırlığında olması gerekiyor. 1 kilogramın altında ağırlığı olan laptop bilgisayarlar da mevcut ancak ağırlık azaldıkça fiyat oldukça artıyor. Diğer bir nokta da pil ömrü. Eski laptop modelleri 2-3 saatlik pil ömürlerine sahipken, güncel modeller 9-10 saati zorluyor. Bir başka husus da oyun konusu: Laptop bilgisayarlar oyun oynamak için uygun cihazlar değiller ve tek amacınız oyun oynamaksa, masaüstü modellere yönelmeniz gerekiyor.

http://www.bilio.com/laptop-c3100/ adresinden ihtiyaçlarınıza uygun, dayanıklı ve sağlam laptop modellerini inceleyip, kolayca satın alabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir