Mikrofiber Temizlik Bezlerini Uzun Süre Kullanmak İçin Tavsiyeler

Mikrofiber Temizlik Bezlerini Uzun Süre Kullanmak İçin Tavsiyeler 1

Mikrofiber temizlik bezleri içerisinde bakteri barındırmadığı için çok daha uzun süre kullanım ömrüne sahip olan ürünlerdir. Ancak ürünlerin kullanım ömrünü daha da uzatmak da mümkündür. Mikrofiber temizlik bezlerini uzun süre kullanmak için tavsiyeleri uygulayarak çok daha verimli ve sağlıklı bir temizlik yapabilirsiniz.

Her yüzey birbirinden farklıdır. Bu nedenle temizlik yapılırken de farklı araçlar ile temizliği yapılması gerekir. Bazı yüzeyler üzerinde kullanılabilen temizlik araçları başka yüzeylerde aynı etkiyi vermeyebilir. Örneğin normal temizleme bezleri ile cihaz ekranları temizlenemez. Bunun nedeni cihazların ekranlarının çok hassas ve ıslak temizlemeye uygun olmamasıdır.

İz bırakmayan mikrofiber bez ile yapılan ekran temizleme işlemleri hem daha kolay hem de daha uzun ömürlü olmaktadır. Birçok ekran temizleme bezi olarak işlev yapan temizlik aracından çok daha kullanışlı ve fonksiyonel olan mikrofiber ekran temizleme bezleri ekranlar üzerinde leke bırakmaz ve zarar vermez.

Mikrofiber Temizlik Bezlerini Uzun Süre Kullanmak İçin Tavsiyeler 2

Mikrofiber Temizlik Bezlerini Düzenli Olarak Temizleyin

Mikrofiber bezler içerisinde bakteri barındırmazlar. Normal bezlerin aksine bakteri oluşumuna izin vermeyen yapıları sayesinde gözeneklerine bakteriler yerleşemez. Yine de uzun süre temizlenmeyen mikrofiber temizlik bezleri ilk günkü gibi performans sergileyemezler. Bu nedenle mikrofiber temizlik bezleri hakkında düzenli olarak temizlenmelidir.

Düzenli olarak temizlenen mikrofiber temizlik bezleri hem daha uzun ömürlü olur hem de daha iyi performans sergiler. Yüzeyler üzerinde nemli ve kuru olarak kullanılabilir. Bu bezlerin normal temizlik bezlerinden 10 kat daha fazla kiri hapsettiğini biliyor muydunuz? Bu nedenle kullanılırken normal temizlik bezlerinden de daha fazla kirlenmektedir. Mikrofiber temizlik bezlerini temizlerken herhangi bir deterjan kullanmanıza gerek yoktur. Ilık su ile duruladıktan sonra kurutmanız yeterli olacaktır.

Mikrofiber Temizlik Bezlerini Uzun Süre Kullanmak İçin Tavsiyeler 3

Mikrofiber Temizlik Bezlerini Kullanırken Deterjan İle Birlikte Kullanmayın

Mikrofiber temizlik bezleri deterjan gibi ekstra temizlik maddelerine ihtiyaç duymadan temizlik yapma imkanı sağlar. Yağ gibi inatçı lekelerin bile temizlenmesinde sürekli kullanılan bu bezler detarjan ile kullanılmamalıdır.

Deterjan gibi kimyasal maddeler ile birlikte kullanılan mikrofiber temizlik bezleri normal kullanılan mikrofiber bezlere göre çok daha az ömürlü olmaktadır. Bu nedenle mikrofiber temizlik bezlerini kullanırken deterjan kullanmamalısınız. Kimyasal maddelerden uzak ve sağlıklı bir temizliğin aracı olarak mikrofiber bez kullanmak hem aileniz hem sizin sağlığınız için çok daha faydalı olacaktır.

Mikrofiber temizlik bezleri birçok farklı ürün seçeneğine sahiptir. Peluş mikrofiber bez gibi birbirinden farklı bu bezler sayesinde her yüzeye uygun temizlik araçları kullanılabilmektedir. Mikrofiber temizlik bezlerini kullanırken yüzeylere fazla baskı uygulamamalısınız. Gözenekli olan bu bezler yüzeyler üzerinde bulunan kirlerin neredeyse tamamını toplayabilir. Temizlik yaparken iz bırakmayan mikrofiber bez ürünlerini tercih ederek yüzeylerinizin cam gibi olmasını sağlayabilirsiniz. Mikrofiber temizlik bezi ürünlerinizi kullanıp temizledikten sonra mutlaka kuru ve serin bir alanda muhafaza edin.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top