Köpek bakımı uzun ve zorlu bir süreçtir

Köpek bakımı uzun ve zorlu bir süreçtir 1

Köpeklerin sağlıklı büyümesi için gereken unsurlar çok önemlidir. Yavruluktan itibaren gelişim çok önemlidir. Sağlıklı bir gelişim için bağışıklı sistemi ve sindirim sisteminin önemi büyüktür. Bunları etkileyen en büyük etmen köpeğinizin beslenmesidir. Kullandığınız köpek yemi ne kadar kaliteli ve köpeğinize uygunsa köpeğiniz o kadar mutlu büyüyecektir.

Köpek bakımı uzun ve zorlu bir süreçtir 2

Köpeğinize mama seçerken yaşına, cinsine, ırkına göre seçim yapmanız gerekir. Köpeklerin yaşam evreleri 1-12 ay arası yavru, 1-7 yaş arası yetişkin, 7 yaşından sonra ise yaşlı olarak nitelendirilmektedir. Yaşlarına uygun mama seçimi yapmanız gelişimleri açısından önemlidir. Köpek gelişiminde etkili olan bir diğer unsur ise kemik gelişimidir. Kullandığınız köpek yeminin dışında köpeğinizin gelişimini vitaminlerle de destekleyebilirsiniz. Kemik yapısı ve bağışıklık sistemini destekleyen birçok yan ürün bulunmaktadır.

Köpeklerinizi kuru mamanın yanına aroma olabilecek yaş mamalarla beslemeniz de önemlidir. çeşit açısından zengin olan köpek yaş maması köpeğinizin iştahını açacak ve hareketliliğini arttıracaktır. Yaş mamaların formu kuru mamalardan değişik olduğu için tüketilmesi daha kolaydır ve köpeklerin daha çok tüketme isteği duyması normaldir. Bu nedenle kuru mamayla oranlı olarak vermek gerekmektedir.

Yaş mamaların birçok çeşidi bulunmaktadır. Parça etli, jöle içerisinde, püre halinde; çeşitli hayvan ya da sebze aromalı olarak ayrılırlar. Köpeğinizin damak tadına göre çeşitli ürünler tattırmanız gelişimi için de katkı sağlayacaktır. Yaş mamalar konserve şeklinde tüketilmektedir. çoğunlukla bir paketi bir öğüne denk gelmektedir.

Tüy ve deri bakımı da köpeklerimizin görünümü ve sağlığı için gereklidir. Dönemsel tüy döken köpekler, alerjik reaksiyonlar hariç taranma ve tımar sayesinde sağlıklı tüylere kavuşabilirler. Temizlik de bu aşamadan tüy bakımı için önemlidir. Köpeğinizi yıkarken tüy rengi, uzun ya da kısa olması şampuan seçiminizi etkiler. Bu unsurlara dikkat etmeniz tüy ve deri sağlığını olumlu yön de etkileyecektir.

Köpek sahiplerinin merak ettiği konular arasında köpek eğitimi başlığı da bulunmaktadır. Eğitim sabır gerektiren bir süreçtir. Köpeğinizin eğitimi için başvurabileceğiniz birçok kişi ya da kitap bulunmaktadır. Yeterli düzeyde bir eğitim hem sizin hem de köpeğinizin yaşam kalitesini arttıracaktır.

Köpek bakımı uzun ve zorlu bir süreçtir 3

Köpek bakımı uzun ve zorlu bir süreçtir. Evcilinizin en iyi şartlarda bakılabilmesi için bu anlattıklarımızın yanında bir çok unsur vardır. Köpeğinizle birlikte zaman geçirmeniz, hareketli olması için gezilerini aksatmamanız onun için en önemli durumdur. Moral ve ilgi köpeklerin en ihtiyaç duyduğu şeydir. Dolayısıyla ile en az bu bakım aşamaları kadar önem arz etmektedir.

Köpeğinizin uzun ve sağlıklı bir ömre sahip olabilmesi için kullanacağınız bu ürünleri iyi bir araştırmadan sonra petlebi.com adresinden temin edebilirsiniz.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top