Kısa Mesajların Sonuna Nokta Koymayın!

Ekleyen:

Kısa mesajların kullanıldığı Massenger, Facebook, Whatsapp gibi uygulamaların sonuna nokta konulması yazılı mesajlara nazaran negatif etti yaratıp itici bir algı yarattığı yapılan araştırmalar ile ortaya kondu. Teknoloji haberleri içersinde yer alan bu araştırma insanların yüz yüze olan diyalogları ile mesajlaşma esnasında olan iletişim arasında farklılıklar bulunduğu ortaya çıktı.

Nokta ve Negatif Etkisi

Mesajlarda farklı diyalog ipuçlarını yakalayamayan kişinin mesajın sonuna konulan nokta ile tartışmanın ya da diyalogun sonu geldi anlamını çıkardığı ve bu durumunda karşı tarafta negatif etki yaratarak sinirlenme ya da farklı tepkiler yarattığını ortaya çıkardı.

Mesajlarda sonuna nokta konulmayan paylaşımların ise pozitif etki yaratarak daha etkili olduğu saptanmış. Kâğıt üzerinde yapılan yazışmalar da ise noktanın her hangi bir olumsuz etkisi olmadığı yapılan açıklamada belirtilen bir başka detay olarak karşımıza çıkıyor.

şarj ömrünüzü uzatın

En Güncel Teknolojik Gelişmelerin Yer Aldığı Tek Adres

Teknoloji haberleri ile ilgili kapsamlı detaylara kavuşabileceğiniz birçok sitenin yanı sıra en güncel ve en doğru analizlerin yer aldığı portal ile gelişmeleri daha yakından takip etmeniz mümkün.

Teknolojik gelişmelerin her geçen gün hızla geliştiği ve araştırmaların yoğun olarak yapılarak farklı raporların sunulduğu günümüzde bu gelişmeleri yakından takip edebilmek için http://www.scroll.com.tr adresine tıklamanız yeterli. Son sürümlerden son çıkan modellere kadar birçok tasarımın analizlerine de anında kavuşmanız mümkün.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Okunası Yazılar