Jeneratör Nedir?

admin - 2 Kasım 2015 - 2 dk okunma süresi
ABONE OL:  

Ya elektrik olmasaydı ne yapardık değil mi? Çünkü elektrik hayatımızın en önemli parçası.Ama kimi zaman hava şartları, kimi zaman kestirimci bakımlar nedeniyle elektrik kesintileri yaşanabiliyor. Böylesi bir durumda da yaşamın aksamaması için kimi cihazları kullanmamız gerekebiliyor.

dizel-jenerator

Örneğin dizel jeneratör günümüzde en çok kullanılan ürünler arasında. Çeşitlerine geçmeden önce jeneratör sözcüğünün anlamını belirtmek gerekirse mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren aletlere verilen isim. Bu cihazlar elektrik gittiğinde adeta elimiz ayağımız oluyor ve bizi elektriksiz kalmaktan kurtarıyorlar.

Dizel Jeneratörler Hakkında Kısa Kısa Günümüzde birçok jeneratör çeşidi bulunuyor. Dizel jeneratör dışında, benzinli jeneratörler ve portatif jeneratörler de var.

Buradan da anlaşılacağı üzere kullanılan yakıt tipi bazılarında benzin, bazılarında dizel olabiliyor, kimileri sabit monte edilirken kimileri portatif olup taşınabilir özelliklerde.

Dizel jeneratörler su soğutmalı dizel motor, radyatör ve mekanik fan, elektrikli marş motoru, motor blok suyu ısıtıcısı ve esnek yakıt bağlantı hortumlarından oluşan aksanlar.

Diğer tüm jeneratörlerde olduğu gibi bu ürünler de CE işareti ile yani ürün emniyeti ile piyasaya sunulmak durumunda olan ürünler. Böylesi bir ürün alırken CE işareti mutlaka aranmalı.

Kendi içlerinde gruplandırmak gerektiğinde ise 4.5 kVA, 8 kVA gücünde olabiliyorlar.

Çoğunluğu monofaze ve 220 V gerilim değerinde.

İşte bu genel bilgilerden sonra siz de yaşanan elektrik kesintilerinden şikayetçi iseniz ve bir jeneratör almayı planlıyorsanız http://www.ankamakina.com.tr/dizel-jenerator adresine mutlaka göz atmalısınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir