İngilizce Kelime Ezberleme Teknikleri

İngilizce Kelime Ezberleme Teknikleri 1

Okullarda aldığımız İngilizce eğitiminin yetersiz olduğunu hepimiz kabul ediyoruz. İngilizceyi ciddi anlamda öğrenmek istiyorsak farklı yollardan bunun çaresine bakmamız gerekiyor.

İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmak ve yazmak istiyorsak, kariyerimizde üst kademelere sorunsuz bir şekilde yükselmek istiyorsak yahut da yabancı bir ülkeye gittiğimiz zaman en azından kendimizi ifade etme yeteneğini elde etmek istiyorsak bunun için en güzel ve kestirme yolun İngilizce Kursuna giderek bu dilin eğitimini almak olduğunu düşünüyoruz. Bu kurslarda alacağınız eğitimle bir sözlüğe yahut da bir arkadaşa ihtiyaç duymadan İngilizce konuşmanız gereken ortamlarda veya İngilizce konuşulan ortamlarda kendinizi ifade edebilir, konuşulanları rahatlıkla problemsiz bir şekilde anlayabilir böylece hiçbir sorun yaşamazsınız.

İngilizce öğrenmeye başladığınız zaman hayatınızdaki birçok şeyi İngilizce ifade edeceğiniz için bunların İngilizce karşılığını öğrenmeniz gerekiyor. İngilizce hayvanlar, bitkiler, kıyafetler vs gibi. Hayvanlardan birkaç örnek verecek olursak;
Dog: Köpek Cat: Kedi Pigeon: Güvercin Eagle: Kartal Horse: At Cov: İnek Fox: Tilki Lion: Aslan Tiger: Kaplan Deer: Geyik Rat: Sıçan Snake: Yılan Mouse: Fare Tuna: Ton Balığı Chicken: Tavuk Frog: Kurbağa Elephant: Fil Giraffe: Zürafa Monkey: Maymun Butterfl: Kelebek

İngilizce öğrenmeye başladığımız da bize ilk öğretilen şey kelime ezberlemektir. Çünkü ne kadar çok kelime ezberlersek İngilizce öğrenmemiz o kadar kolay olur. Yabancı dizileri alt yazısız seyretmek, İngilizce kitap, dergi, gazete gibi şeyler okumak faydalı olabilir ama yeterli olmaz. Kelime ezberlemek öğrenmemizi hızlandırır. Bunun için bir takım İngilizce kelime ezberleme teknikleri vardır. Bunlardan bize en uygun olanı tercih ettikten sonra uygulamaya geçtiğimiz de ne kadar kalıcı ve kolay öğrendiğimizi fark ederiz. Yazarak ve dinleyerek öğrenmek, papağan metodu denilen teknikle ezberleyinceye kadar kelimeyi yüksek sesle tekrar etmek, ezberlemek istediğiniz kelimeleri kullanarak cümleler oluşturmak, küçük kâğıt parçalarına kelimeleri yazarak ezberlemeye çalışmak, gerçekçi hedeflerle kelime ezberlemek yani günde kaç kelime ezberleyeceğinizi belirlerken gerçekçi olmak, elektronik flaş kart kullanmak kaydıyla kartın bir tarafına İngilizce yazarken diğer tarafına Türkçesini yazarak çalışma tekniğini de kullanarak İngilizceyi öğrenmek çok kolay olabilir.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top