En ucuz iPad

iPad mini, gerçekten de şu an piyasadaki en ucuz iPad modeli. iPad Air, iPad Air 2 gibi modellerin yarı fiyatına satılıyor. iPad Mini, aynı Apple’ın inadının kırıldığının bir göstergesi.

Zira Apple, uzunca bir süre 7 inç tablet üretmemek için direndi ve gerçek tablet deneyiminin sadece 10 inç büyüklüğünde ekran ile yaşanabileceğini savundu. İşte bu nedenle, iPad mini inadının kırıldığını gösteriyor.

Ipad Mini

İnadı iyi ki de kırılmış, zira iPad mini oldukça etkileyici bir cihaz. Tabletin ekranı 7.9 inç büyüklüğünde ve LED IPS teknolojisi kullanıyor. Çözünürlüğü ise 768 x 1024. İlk çıkan iPad mini, retina ekran desteği vermiyor, yani PPI değerleri düşük. Ancak çok fark etmiyorsunuz, zira panel kalitesi gayet yüksek. (İkinci ve üçüncü nesil iPad miniler ise Retina teknolojisine destek veriyor.)

iPad mini donanımı yeterli ve etkileyici: Apple A5 çipset, çift çekirdekli Cortex-A9 – 1GHz işlemci, 512MB RAM ve PowerVR SGX543MP2 grafik işlemcisi kullanıyor. Kullandığı işletim sistemi olan iOS özel olarak optimize edildiğinden, bu donanımlar ile hiçbir sıkıntı çıkarmıyor. Bu basit donanım son derece verimli bir şekilde kullanılıyor ve hiçbir uygulamada yavaşlama veya hız kaybı hissedilmiyor.

16/32/64GB kapasiteli modelleri olan tabletin en ucuz versiyonu 16 GB ve sadece Wi-Fi desteği veriyor. Bu etkileyici tablete hemen sahip olmak için http://www.bilio.com/tablet-pc-c4793/apple/ipad-mini-16gb-p125201629/ adresini ziyaret etmeniz yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir