En Ucuz Akıllı Telefon Serisi

Microsoft, Nokia Lumia serisi ile değişik bir işe kalkışıyor ve özellikle alt ve orta seviyeye hitap eden cep telefonları üretiyor. Bu ilginç bir tercih, firma bilinçli olarak üst klasmanda mücadele etmiyor.

Zira Windows Phone işletim sisteminin böyle bir rekabeti kaldıramayacağının farkında. Bu nedenle, Microsoft bu rekabete hiç girmiyor ve üst klasman için telefon üretmiyor.

Bunun yerine, rekabetin ve model çeşitliliğinin daha az olduğu alt ve orta klasmanlara yönelik telefonlar üretiyor. Bu akıllıca bir taktik zira müşteri sayısının daha çok olduğu klasman da burası zaten. Microsoft hedefine ulaşırsa, bir anda piyasada en çok satılan marka haline gelebilir.

Microsoft, bu nedenle Nokia Lumia serisindeki telefonların çoğu özelliğini düşük tutuyor.

Nokia Lumia

Örneğin çoğu Nokia Lumia modeli cep telefonu, sadece 5 MP boyutunda tek bir adet kamera kullanıyor, ön taraflarında ise kamera hiç bulunmuyor. Yine, tüm Nokia Lumia serisi telefonların aynı tasarımı ve aynı plastik kapağı kullanmasının nedeni de bu, maliyeti artırmamak. Aynı nedenle, bu seride çok abartılı donanımlar kullanılmıyor.

Ancak Windows Phone işletim sisteminin yetenekleri sayesinde, düşük donanım üzerinde bile yüksek performans elde edebiliyorsunuz. Dediğimiz gibi, Windows Phone Android veya iOS kadar popüler değil ancak donanımı verimli kullanma alanında kolaylıkla liderliğe oynuyor. http://www.bilio.com/cep-telefonu-c3277/nokia/ adresinden tüm Nokia Lumia modellerini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir