Bilgisayarın Taşınabilir Hali

admin - 28 Mayıs 2015 - 2 dk okunma süresi
ABONE OL:  

Dikkat ederseniz, teknoloji geliştikçe mobil cihazlarımızın boyutları da küçülüyor. Tüm cihazlar, giderek daha hafif, daha ince ve daha taşınabilir oluyorlar. Laptop bilgisayar modelleri buna verilebilecek en güzel örnek.

 

Zira uzun süre boyunca kaba, hantal, ağır ve düşük pil ömrüne sahip olan bu cihazlar, tablet PC teknolojilerinden faydalanarak küçüldüler, hafiflediler ve pil ömürleri de ciddi oranda uzadı. Bu nedenle, laptop bilgisayar modelleri taşınabilir bilgisayar olma özelliklerini son 5 sene içinde kazandılar diyebiliriz.

İstediğiniz yer ve zamanda tam donanımlı bir bilgisayar kullanma fırsatı veren laptop modelleri, bu yönleriyle tablet PC’lerden ayrılıyor. Zira tablet PC’ler hem kırpılmış bir işletim sistemi kullanıyor ve hem de fiziksel klavyeye sahip olmuyorlar.

Laptop alırken bazı hususlara dikkat etmekte fayda var. İlk husus laptopun ağırlığı; zira taşınabilirlik için ağırlığın fazla olmaması gerekiyor. Modern bir laptopun 1.8 kilogramdan daha ağır olmaması lazım. Endişelenmeyin, bu gayet normal bir ağırlık. Hatta 1 kilogramın altında ağırlığı olan laptop bilgisayarlar da mevcut ancak fiyatları oldukça uçuk seviyelerde seyrediyor.

Diğer bir husus ise pil ömrü. Modern laptop modelleri, 9-10 saatlik bir pil ömrüne sahip oluyor. Bundan daha azını satın almamanız gerekiyor. Bunun yanı sıra, laptop bilgisayarlar oyun oynamak için uygun cihazlar değiller ve tek amacınız oyun oynamaksa, masaüstü modellere yönelmeniz gerekiyor. http://www.bilio.com/laptop-c3100/ adresinden ihtiyaçlarınıza uygun, dayanıklı ve sağlam laptop modellerini inceleyip, kolayca satın alabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir