Apple iPad Air’da Merakla Beklenen 3D Touch Teknolojisi

Teknoloji, çağın vazgeçilmez unsuru. İnsan hayatında yarattığı rahatlık yadsınamaz bir gerçek.

Bu rahatlığın yanında yaşattığı eğlenceli anlar ve sunduğu birçok olanak sayesinde insanlar teknoloji ile iç içe yaşıyor. Durum böyle olunca sitelerde en çok ziyaret edilen konulardan biri de teknoloji haberleri oluyor.

Bu haberler arasında en yenilerinden biri ise Mart ayında piyasaya sürülmesi beklenen Apple iPad Air 3’te 3D Touch teknolojisinin olmayacağı.

3d touch

3D Touch Nedir?

Teknoloji haberleri arasında sıklıkla göze çarpan 3D Touch teknoloji iPhone 6S ve 6S plus modellerinde kullanıcılara sunulan bir özellik. Bu özellik sayesinde Multi-Touch hareketlerine ek olarak Peek ve Pop hareketleri de bulunuyor. Bu hareketlerde ise ekrana uygulanan baskı derecesinde yapılan eylen değişiklik gösteriyor.

Peek hareketi yavaş baskı uygulanması, Pop hareketi ise daha şiddetli baskı uygulamasıdır. Örneğin bir mesaj geldiğinde Peek hareketi sayesinde ön izleme yapılırken Pop hareketi sayesinde o mesaj açılır. Başlarda bu özelliği kullanmak zor gibi görünse de alışıldığında oldukça keyif verici ve pratik olduğu anlaşılıyor. 6S modelindeki hemen hemen her uygulamada bu özellikten faydalanılabiliyor.

Bu tür teknoloji haberleri farklı farklı sitelerde her gün yayınlanıyor. En güncel ve doğru kaynakları bulmak ise teknoloji haberleri meraklıları için olmazsa olmaz. Hayatımızın her alanında adeta bizimle yaşayan teknoloji ile ilgili en son haberleri güvenilir bir kaynaktan öğrenmek isterseniz http://www.scroll.com.tr sitesini takip edebilirsiniz.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top