Ucuza Uçak Bileti Almak için İpuçları

Ucuza Uçak Bileti Almak için İpuçları 1

Sık sık ya da arasıra seyahat edenlerin karşılaştığı sorunlardan biri uçak biletlerindeki aşırı fiyat politikalarıdır. Zaman zaman çeşitli kampanyalar denk gelir fakat her zaman ucuza kampanya bulamayabiliriz. Fakat, ucuza uçak bileti almak için ipuçları nı takip ederseniz, sık sık seyahat etseniz bile güzel fiyatlı uçak bilet bulabilirsiniz. İşte Ucuza Uçak Bileti Almak için İpuçları..

Ucuza Uçak Bileti Almak için İpuçları

Uygun fiyatlara uçak bileti bulabilirseniz, seyahat bütçesini hafifletir ve tatil, eğlenceye daha fazla bütçe ayırabilirsiniz.

Ucuza Uçak Bileti Almak için İpuçları 2

  • Tatil dönemlerinde seyahat yapmayın!

Esnek bir seyahat tarihi seçin öncelikle. Mesela tatil dönemlerinde seyahat etmeniz, bütçenizi üzecektir. Ülkemizde, okulların tatil olduğu zamanlarda, yazın sıcak ve yıllık izinlerin çok kullanıldığı Temmuz-Ağustos gibi aylarda yüksek talepten dolayı uçaklar dolu oluyor ve dolayısıyla uçak bileti fiyatları da aşırılara kaçabiliyor.

  • Bileti, fiyatların en uygun olduğu zamanda alın

Hafta sonu bilet almak yerine, hafta ortası bilet alarak seyahatinizi daha ekonomik hale getirebilirsiniz. Hafta içi için bilet almak size yüzde 10 kadar tasarruf sağlayacaktır. En uygun bilet bulma saatleri, hafta içi çarşamba ve perşembe günleri ve öğleden sonrası saatleridir. Ayrıca, yurtiçi uçuşlarda, en uygun fiyatları yakalama dönemi 21 gün öncesi olurken, yurt dışı uçuşlarda ise; seyahat tarihinden 34 gün öncesindeki fiyatlar, 6 ay öncesindeki fiyatlara göre %4 daha düşük olmaktaymış. Seyahatten 18 – 28 gün önceki fiyatlar ise alım yapmak için en uygun zamanlar. (Kynk: Expedia).

  • İşbirlikçileri kullanın

Uçak bileti almak için işbirlikçi siteleri kullanabilirsiniz. Bu siteler, dünya çapındaki tüm üye havayolları uçuşlarını taradıkları için, karşımıza en uygun alternatifleri çıkartacaklardır. Böylece daha uyguna uçuş bileti bulabilirsiniz. Uluslarası uçuşlarınız için skyscanner, momondo gibi işbirlikçi siteleri kullanabilirsiniz.

Ucuza Uçak Bileti Almak için İpuçları 3

  • Alternatif rotaları kullanın

Özellikle yurtdışı seyahatlarinize, gideceğiniz ülkelere direk uçuş yapmak yerine, aktarmalı uçuşlar yaparak daha uygun fiyatlara seyahat etme şansı yakalarsınız. Belki havaalanı beklemeleri size zaman kaybı ve yorgunluk yaşatabilir fakat, maddi anlamda sağladığı kâr ile daha keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

  • Kampanyaları takip edin

Yurtiçi ya da yurtdışı seyahat edeceğiniz havayolu şirketlerini takip edin. E-mail listelerine kayıt olabilirsiniz.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top