Turistik Doğu Ekspresi ve Fiyatlar

Turistik Doğu Ekspresi ve Fiyatlar 1

Turistik Doğu Ekspresi , tren biletlerinin fiyatları belli oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının girişimleriyle hayata geçirilen Turistik Doğu Ekspresi’nin biletleri satışa sunuldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından aldığı bilgiye göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy arasında yapılan görüşmeler neticesinde ilk seferi 29 Mayıs’ta yapılacak olan Turistik Doğu Ekspresi’nin biletlerinin satışı bugün itibarıyla başladı.

Turistik Doğu Ekspresi, tren biletlerinin fiyatları belli oldu.

Turistik Doğu Ekspresi ve Fiyatlar 2
Turistik Doğu Ekspresi

Turistik Doğu Ekspresi treni, ilk seferini 29 Mayıs’ta saat 20.00’da Ankara’dan Kars’a yapacak. Turistik Doğu Ekspresi treninde fiyatlar şu şekilde olacak. Tek kişilik bilet 400 lira, çift kişilik bilet 500 liradan satışa sunuldu.

Tamamı yataklı vagonlardan oluşan ve 120 yolcu kapasitesine sahip turistik doğu ekspresi treni, Ankara-Kars parkurunu 27 saatte tamamlayacak.

Ankara-Kars-Ankara hattında gün aşırı işleyecek tren, Ankara’dan saat 20.00, Kars’tan saat 23.00 civarında kalkacak.

TCDD resmi sitesi üzerinden biletleri hemen satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Turistik Doğu Ekspresi ve Fiyatlar 3
Turistik Doğu Ekspresi

Normal doğu ekspresi’ne nazaran, tamamen yataklı vagonlardan oluşacak. Ve bakanlığımızca turistik olarak adlandırılmaktadır.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top