WordPress “Connection Timed Out” Hatası Çözümü

WordPress "Connection Timed Out" Hatası Çözümü 1

Web sitenizin yüklenmesi çok uzun sürüyorsa ve sonunda da ‘Bu siteye ulaşılamıyor’ gibi bir hata alıyorsanız, sorun sitenizin, sunucunuzun cevap verebileceğinden fazla istek yapmasından kaynaklıdır.

Bu durum genellikle kısıtlı kaynaklarla host paylaşımı yapıldığında meydana gelse de, tüm hatalar gibi onun da çözümü var.

WordPress "Connection Timed Out" Hatası Çözümü 2

WordPress “Connection Timed Out” Hatası Çözümü

Bu problemin 2 nedeni olabiliyor. Aşağıdaki nedenler ve çözümleri uygularsanız sorununuz çözülecektir. Yorumlara olumlu ve olumsuz yorumlar bırakabilirsiniz.

1- Tüm eklentileri kapatın
Eklentiler bazen bağlantı hatalarına yol açabilirler. Yüklü eklentilerin tümünü kapatın ve ardından tek tek açarak hangisinin soruna yol açtığına dikkat edin. Eğer admin paneline ulaşamıyorsanız, Cpanel’deki Dosya yöntenicisi(File Manager) veya bir FTP programı aracılığıyla sunucuya bağlanarak eklenti isimlerini de tek tek değiştirebilir, böylece soruna yol açan eklentiyi de bulabilirsiniz.

2- Varsayılan temaya geçin
Bazen de bağlantı sıfırlanma hataları temanız ile ilgili olabilir.

Bunun için varsayılan temaya dönün. Yine eğer admin paneline erişim şansınız yoksa, Cpanel’deki Dosya Yöneticisi(File Manager) veya bir FTP programı aracılığıyla FTP aracılığıyla giriş yapın ve tema klasörünüzdeki kullandığınız temanın adını değiştirin. Bu otomatik olarak sitenin varsayılan WordPress temasına dönmesini sağlayacaktır. Eğer sorun temanızla ilgiliyse WordPress tema değişikliğinden sonra sitenize tekrar erişebilirsiniz.

Uyarı: Sunucunuzda herhangi bir işlem yapmadan önce sitenizin yedeklerinizi aldığınızdan emin olunuz.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top