WordPress beyaz sayfa hatası ve çözümü

WordPress beyaz sayfa hatası adlı sorun çok defa bir çok kişinin başına gelmiştir. Hatta bu hata en çok karşılaşılan hatalardan birisi haline gelmiştir. WordPress beyaz sayfa hatası ve çözümü bu yazıda..

WordPress kullanımın basitliğinin ve işlevselliğinin yanı sıra böyle beyaz sayfa hatası gibi sorunlarda verebiliyor. Bu sayfanın bize görünüş biçimi iki farklı şekilde olabilir.

Sitemizin açılış sayfasında veya admin panelimizde beyaz boş bir sayfa ile karşılaşabilirsiniz. Bu hatanın tek bir çözümü yoktur. Çünkü önce bu beyaz sayfa hatasının neden kaynaklandığını bulmak zorundayız.

WordPress farklı bileşenlerden oluşan bir sistem olduğu için önce hatamızın kaynağını daha sonra ise çözümünü bulmalıyız.

WordPress beyaz sayfa hatasının 3 çözümü bulunmaktadır. Önem sırasına göre çözüm arayınız.

Wordpress

Çözüm 1– Son zamanlarda yeni bir eklenti yüklediniz mi ? Eğer cevabınız evet ise beyaz sayfa hatasına bir eklenti sebep olabilir.

O yüzden önce ana dizindeki “wp-content” klasörünün içerisindeki “plugins” isimli dosyanın adını “bank-not” olarak değiştirin. Değiştirdikten sonra sitemizdeki beyaz sayfa hatası çözüldüyse eğer, hatanın kaynağını bulmuşsunuz demektir. Ama hangi eklenti şimdi de onu tespit etmemiz gerekiyor. O yüzden adını değiştirdiğimiz plugins isimli dosyanın ismini tekrar “plugins” olarak koyalım. Daha sonrasında ise tek tek eklentileri pasif hale getirerek hangi eklenti pasif hale geldiğinde sorun kalkıyorsa o eklenti soruna sebep oluyor demektir.

Çözüm 2– Beyaz sayfa hatası tema kaynaklı da olabilir.

İlk önce WordPress’ in kendi temalarından birini yükleyelim ve sorun ortadan kalkıyor mu test edelim. Yani WordPress’ in kurulumu ile birlikte gelen temalardan birini aktifleştirip öyle deneyelim. Örnek: “Twenty Twelve”

Çözüm 3– Bazı dosyalarda yapılan kod değişiklikleri ve boş satırlar da beyaz sayfa hatasına sebep olabilirler.

Bu boşlukları ya da kod hatalarını bulmak tabi ki zordur. O yüzden WordPress’ i tekrar indirip wp-admin ve wp-includes dosyalarının orijinal halini yükleyelim.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top