WordPress “500 Internal Server Error” Hatası Çözümü

admin - 5 Mart 2019 - 1 dk okunma süresi
ABONE OL:  

WordPress sitenizde “500 Internal Server Error” hatası mı alıyorsunuz?  WordPress “500 Internal Server Error” Hatası Çözümü ne bu yazımızda cevap buluyor olacaksınız.

WordPress “500 Internal Server Error” Hatası, WordPress web yöneticilerinin karşılaştığı en yaygın hatalardan biridir. 404 hatalarında genellikle kalıcı bağlantı ayarları bozulmuş oluyor. Ancak 404 hatasından farklı olarak, 500 hatasında sorunun kaynağını yakalamak kolay değildir.

500 Internal Server Error sorunun arkasındaki en yaygın ve popüler nedenler bozuk .htaccess dosyaları, hatalı dosya izinleri, komut dosyası zaman aşımları, uyumsuz PHP sürümü veya WordPress güncellemeleridir. Bununla birlikte, bu sorunun arkasında başka birçok sebep de olabilir.

Bu nedenle, gerçek nedeni araştırmak için biraz daha derine inmeniz gerekecek. WordPress500 Internal Server Error sorunlarını gidermek için yapmanız gereken en iyi şeylerden biri, yaptığınız işlemleri geri izlemektir. WordPress sitenizin işlevini durdurmasına neden olan belirli olayları hatırlamayı deneyin. Hatanın tam olarak sebebini bulduktan sonra çözmesi çok daha kolay olacaktır.

Uyarı: Sunucunuzda herhangi bir işlem yapmadan önce sitenizin yedeklerinizi aldığınızdan emin olunuz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir