Windows için en iyi FTP uygulamaları

Windows ortamında kullanabileceğiniz en iyi FTP programlarını sizler için sıraladık. Hangisini kullanmanız gerektiğini seçmek size kalmış.

FTP (Dosya Aktarım Protokolü), TCP/IP tabanlı bir ağ üzerinden iki farklı bilgisayar arasında dosya transfer, kopyalama veya senkronize edebilmenize olanak sağlayan bir ağ protokolüdür.

Windows ortamında kullanabileceğiniz en iyi FTP programlarını sizler için sıraladık.

1. FileZilla

FileZilla
FileZilla

Şüphesiz bu alanda en iyi ve en çok kullanılan programların başındaki isim FileZilla’dır.

FTP, FTPS ve SFTP desteği bulunan Filazilla, Türkçe dil desteği, ve 4 GB’a kadar olan büyük dosyalarınız için yeniden devam etme özelliğini bizlere sunuyor.

Filezilla ücretsizdir. Filezilla programını indirmek ve hemen denemek isterseniz bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

2- CuteFTP

Cute FTP
Cute FTP

Gayet kolay ve anlaşılır bir arayüzü bulunan CuteFTP, en iyi FTP programları listesinde kendisine ikinci sırayı alıyor.

FTP sunucusuna bağlandıktan sonra ister sürükle bırak yaparak, isterseniz de dosyaları seçip kolayca sunucuya aktarabilirsiniz. FTPS, HTTPS, SFTP gibi kapsamlı protokol seçenekleri bulunan CuteFTP, üst düzey güvenlik seçenekleri sunuyor.

CuteFTP, ücretli bir yazılımdır. Yazılımın full versiyonu için 59,99$ lık bir meblağ ödemeniz gerekmektedir. Satın almak ya da trial versiyonunu indirmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

3- Smart FTP

Smart FTP
Smart FTP

Smart FTP, sahip olduğu gelişmiş özellikler ile güvenli bir dosya transferi yapmanızı sağlayan güçlü bir yazılımdır.

SFTP, FTPS gibi güvenlik protokolleriyle uyumlu olarak çalışabiliyor ve Visual Compare adlı işleve sahip olan SmartFTP bu özelliğiyle klasörlerinizi karşılaştırarak içerik farklılıklarını görmenizi sağlıyor.

Smart FTP, dosya transferi tamamlandığında veya hata almanız durumunda da e-posta ile sizi durumdan haberdar eden bir işlevi de mevcut.

Smart FTP, ücretsiz bir yazılımdır ve bu adresten indirebilirsiniz.

 

Bu uygulamalar dışındakileri listemize almadık. Filezilla, bu alanda lider ve pazar payındaki aslan payını alan yazılımdır. Kullandığınız yazılım hakkında yorumlarınızı yapabilirsiniz.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top