En iyi WebSite Performans ve Hız Test Araçları

Bir web sitesi sahibi iseniz ve web sitenizin performans ve hız konusunda detaylı testler yapmak istiyorsanız, yazımızda vereceğimiz online En iyi WebSite Performans ve Hız Test Araçlarını mutlaka ve test ediniz.

Web site performans ve hız test araçları ile web sitenizin hızını ölçmek ve değerlendirmek için faydalanabilirsiniz.

Bu araçlardan popüler ve ücretsiz olanlarını aşağıda inceleyebilir ve siteniz için sundukları raporlardan faydalanarak web sitenizin yüklenme süresini düşürebilirsiniz. Bu sayede hem Google tarafından, hem de ziyaretçileriniz tarafından olumlu karşılanacaktır. Bu da web sitenizin Google üzerindeki sıralamasına olumlu olarak yansıyacaktır.

1. Google PageSpeed Insights

Google PageSpeed Insights

Google Pagespeed Insights ile web sayfalarınızın tüm cihazlarda daha hızlı olmasını sağlayın. Google Pagespeed Insights, web sitenizin hızını iyileştirmek ve website performans ınızı artırmak için Google’ın webmasterlara sunduğu mükemmel bir araçtır.

PageSpeed Insights ile, sitenizin masaüstü ve mobil testlerini gerçekleştirebilirsiniz. Sitenize Google tarafından masaüstü ve mobil sürümleriniz için 100 üzerinden bir puanlama veriliyor. Ve “Sunucu yanıt süresini kısaltın”, “Oluşturmayı önleyen JavaScript ve CSS kodlarını ekranın üst kısmındaki içerikten kaldırın.” gibi uyarıları gösteriyor ve bu uyarıların çözüm yollarını kendi dilince anlatıyor. Google ‘ın kendi üretmiş olduğu bir araç olduğu için Google Pagespeed Insights’ı ilk sırada olarak sizlere öneriyoruz.

Google Pagespeed Insights ‘ a bu adresten ulaşabilirsiniz.

2. GT Matrix

GT Metrix

GTMetrix, geliştiricilerin sıklıkla kullandığı diğer bir web site performans aracısıdır ve web sitelerinin daha hızlı, daha verimli ve daha performanslı olarak iyileştirmeye odaklı, kullanışlı bir test aracıdır.

İngilizce bir test aracı olduğu için sadece ülkemizde değil, dünya çapında da çok fazla kullanılmaktadır. GTMetrix, Page Speed Grade ve YSlow Grade testlerini yapmaktadır.

GTMetrix yine istatistik sonuçlarında Page load time, Total page size ve Total number of requests verilerini bulabilirsiniz. İstatistik sitesine bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bu iki website performans araçları ile, web sitenizin ihtiyacı olan popülariteye ulaşmanız dileğiyle.. Mutlaka ziyaret edin, test edin..

Ayrıca, bu yazı hakkındaki yorumlarınızı alt kısımda bulunan yorum bölümümüze yapabilirsiniz.

Pilsiz.net yönetici.

2 thoughts on “En iyi WebSite Performans ve Hız Test Araçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top