Bu diller para kazandırıyor!

Ekleyen:

Yapılan bir araştırma ile programcılara en çok para kazandıran, en değerli kodlama dilleri listelendi. Liste dikkat çekici.

Bilgisayar programlama dünyasında kendisini geliştiren kişilerin oldukça iyi paralar kazandıkları bir gerçektir. Bu sektöre başlamak isteyenler ise, ilk olarak hangi kodlama dilinden başlayacaklarını veya hangi dilin ne işe yaradığını öğrenmek istiyorlar.

Yapılan bir araştırmaya göre, en çok para kazandıran programlama dilleri listelendi. Ve bu liste programlama sektöründe işe başlamak isteyenler için güzel bir kaynak olabilir.

Burning Glass ve Brookings Institution programlama şirketlerinin yayınlamış olduğu dillere bakıldığında, en çok kazandıranın Ruby on Rails olduğunu ve bu programlama dili ile uğraşan kişiye yıllık ortalama 109,460 dolar gibi yüksek bir meblağ kazandırdığını görüyoruz. Listenin ikinci sırasında, Objective C programlama dili ve üçüncü sırada ise, Python programlama dili bulunuyor.

İşte listenin tümü;

en-degerli-kodlama-dilleri

2 Yorum
  1. Zafer Alagöz 4 sene ago
    Reply

    Liste sıralaması beni çok şaşırttı. Özellikle php’nin sıralamada olmaması çok ilginç. Demek bunca zamandır asıl para kazandıran dillere hiç yoğunlaşamamışız.

  2. Batuhan Aygün 4 sene ago
    Reply

    Her zaman söylemiştim, vesilenizle yine söylüyorum. artık php bitti. 9- 10 yılda teknoloji aldı başını gitti artık yapay zekaların kodlandığı, bilişim çağındayız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

sixteen + eighteen =

Okunası Yazılar