2020’nin En Popüler Programlama Dilleri

2020’nin En Popüler Programlama Dilleri 1

Çokta keyifli olarak giriş yapmadığımız ve belalar ile geçen 2020 yılı içerisinde en popüler programlama dilleri nelerdir bu yazımızda bu konuya değineceğiz.

2020’nin En Popüler Programlama Dilleri

2020’nin En Popüler Programlama Dilleri 2

2020 Indeed verilerine göre, iş dünyasındaki talep doğrultusunda en popüler programlama dilleri arasında sırayla; Python, Java, JavaScript, C++ , C # , PHP ve Perl’ü gösteriyor.

  1. Python
  2. Java
  3. Javascript
  4. C++
  5. C#
  6. PHP
  7. Perl

PYTHON

Python’un dil tasarımı son derece üretken, zarif, basit ve güçlüdür. Python, geliştirici deneyimi açısından altın standardı belirledi ve Go, Julia gibi modern dilleri büyük ölçüde etkilemiştir.

Python, Ocak 2020’de ABD’de 74 bin iş ilanıyla, piyasanın en çok talep gören programlama dili olmuştur.

PHP

PHP, genel olarak sunucu tarafı Web uygulamaları geliştirmek için kullanılan dinamik bir programlama dilidir. İnternetteki web sitelerinin % 50’si sunucu tarafı kodlama dili olarak her türlü web sitesine güç katan PHP ile oluşturulmuştur.

JAVA

Java, ılımlı bir öğrenme eğrisi ve yüksek geliştirici verimliliği ile güçlü, zengin özellikli, çok paradigmalı, yorumlanmış bir programlama dilidir.

C / C ++

C ve C ++; aynı temel söz dizimine sahip programlama dilleridir.

1973’te geliştirilen C, en popüler programlama dillerinden biridir. C ++, C diline çok yakındır; nesneye yönelik programlama kavramını alır ve C’nin sözdizimi ve gücü ile birleştirir.

Sistem düzeyinde bir programcı olmak istiyorsanız, öğrenmeniz gereken dil C ve C ++’dır.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top