Windows 10’da Fotoğraf Görüntüleyicisini Açmak

admin - 12 Mart 2020 - 2 dk okunma süresi
ABONE OL:  

Windows 10’da Fotoğraf Görüntüleyicisini Açmak için neler yapmalısınız? Bu yazımızda bu sorununuza cevap bulabileceksiniz.

Bir çok yerde bu soru ile karşılaştık.Hatta bizim bile ihtiyacımız oldu. Windows 10’da Fotoğraf Görüntüleyicisini Açmak için ne yapmalıyız isimli yazımızı hazırladık.

Uygulamanız gereken işlemler aşağıdaki şekildedir:

  1. Not defteri aracılığı ile, yeni bir metin belgesi açıp içerisine aşağıdaki verdiğimiz kodları kopyalayınız.
  2. Metin belgesini Dosya kısmında Farklı Kaydet olarak kaydediniz.
  3. Metini kopyalamış olduğunuz dosyanın ismini “viewer.reg” ve kayıt türünü de “Tüm dosyalar” olarak ayarlayıp masaüstüne kaydediniz.
  4. Masaüstünüze kaydettiğiniz bu “viewer.reg” dosyasını çift tıklayarak çalıştırın ve kayıt defterine ekleyiniz.

Bu işlemlerden sonra yapmanız gereken bir fotoğrafa (JPG,PNG vb.) tıklayıp Özellikler > Birlikte aç > Değiştir’e tıkladığınızda “Diğer seçenekler” adı altında Windows Fotoğraf Görüntüleyici görünecektir. Varsayılan olarak seçerek sorunu çözebilirsiniz.


Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Photo Viewer\Capabilities\FileAssociations] “.tif”=”PhotoViewer.FileAssoc.Tiff” “.tiff”=”PhotoViewer.FileAssoc.Tiff” “.png”=”PhotoViewer.FileAssoc.Tiff” “.bmp”=”PhotoViewer.FileAssoc.Tiff” “.jpeg”=”PhotoViewer.FileAssoc.Tiff” “.jpg”=”PhotoViewer.FileAssoc.Tiff” “.ico”=”PhotoViewer.FileAssoc.Tiff”

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir