Trafik Cezası Nereye, Nasıl Ödenir?

Trafik Cezası Nereye, Nasıl Ödenir? 1

Trafik cezaları nereye ve nasıl ödenir, trafik cezası bankaya ödenir mi ya da hangi bankaya ödenir? Trafik cezası nereye, nasıl ödenir?

Trafikte olan her bireyin can ve mal sağlığı için büyük önem arz etmektedir. Bunun içinde trafik kurallarına riayet etmeliyiz. Fakat, bazen istemeden de olsa çeşitli sebeplerden dolayı trafik kurallarını ihlal edebiliyor ve akabinde trafik cezası yiyebiliyoruz.

Yemiş olduğunuz trafik cezası yoğunluğa göre sistemde kayıtlı olan adresinize 10 ile 30 gün içerisinde tebliğ edilir. Ceza’nın tebliğ edilmesinin akabinde ise; trafik cezasını anlaşmalı bankalar veya diğer ödeme yolları aracılığı ile ödeyebilirsiniz. Peki ama nasıl? Trafik cezası nereye ödenir? Trafik cezası nasıl ödenir?

Bilmenizde fayda var!

Trafik cezasını 15 gün içerisinde ödemeniz önemlidir. Çünkü bu süreç zarfında cezayı öderseniz, %25 oranında bir indirim kazanacaksınız. Yani daha az ödeyeceksiniz. Örneğin; 100 TL ceza yediyseniz 25 TL indirim uygulanacak ve 75 TL ödeyeceksiniz.

Trafik Cezası Nereye, Nasıl Ödenir? 2

Trafik Cezası Nereye, Nasıl Ödenir?

  1. Trafik cezanızı size en yakın vergi dairesine giderek trafik cezanızı nakit olarak anında ödeyebilirsiniz.
  2. Trafik cezası ödemek için anlaşmalı bankalar bulunmaktadır. Bu anlaşmalı bankalar vasıtası ile ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  3. En yakın Postane (PTT) aracılığı ile trafik cezanızı rahatlıkla anında ödeyebilirsiniz. PTT’lerde kredi kartı ile ödeme bulunmadığı için ödemenizi nakit yapmak durumundasınız.
  4. Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet adresi üzerinden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

GİB Trafik Cezası Borç Ödeme İçin TIKLAYIN

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top