Ön Muhasebe için hangi programlar kullanılır?

admin - 7 Eylül 2018 - 2 dk okunma süresi
ABONE OL:  

İşletmelerin muhasebe işlemlerinin düzenlemeleri ve finansal yapılarını kontrol etmelerinin ilk adımı olan ön muhasebe için farklı yazılımlar kullanmaktadır. Geçmiş dönemlerde karışık excel tabloları ve eski düzen defter tutmak yerine kullanılan ön muhasebe programları sayesinde firmalar muhasebe işlemlerini hem daha hızlı hem de daha düzenli bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Ön muhasebe işlemleri için kullanılan ticari programlar şirketlerin yapılarına göre modüler bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Genel olarak alacak verecek takibinin yanında günlük başlamak üzere aylık ve yıllık olarak düzenli şekilde kasa defteri takibinin yanında son yıllarda kullanımı artan barkod özelliğini de barındıracak özellikle olan yazılımlar tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle stok takibi için kullanılan barkodlar için ilave barkod programı yerine kullanılacak tek bir muhasebe yazılımı üzerinden gerçekleştirebilecek yetenekte yazılımların tercih edilmesi gerekmektedir.

Muhasebe alanı sürekli takip ve raporlama istemesinden dolayı kullanılan muhasebe programlarının detaylı raporlama ve arşivleme özelliği olması gerekmektedir. Özellikle alacak verecek konusunda tarihler gelmeden önce istenilen zamanda bildirim özelliği firmaların daha düzenli takip yapmalarını imkan vermektedir. Fenesoft ticari yazılımları sayesinde bütün ön muhasebe işlemleri kolay kullanım arayüzü ile tek bir yazılım üzerinden gerçekleştirilebilir. Geniş arşivleme özelliği sayesinde word, excel, pdf gibi bir çok dijital formatta arşiv yapmanıza imkan vermesinin yanında bütün işletim sistemleri ile uyumlu çalışan basit yazdırma özelliği de bulunmaktadır. Fenesoft paket programları ve ticari yazılımları, https://www.fenesoft.com/ adresinde tüm ticari işletmelerin kullanımına ücretsiz deneme sürümleri ile sunulmaktadır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir