Kurumsal E-posta Nedir?

admin - 19 Mayıs 2020 - 2 dk okunma süresi
ABONE OL:  

Firmaya ait web projesinin alan adı uzantısını içeren mail adreslerine verilen isimdir.

Temel olarak ise kurumsal e-posta adresleri; şirket içinde çalışanların isim.soyisim@firmaadi.com biçimde düzenlenir. Aynı zamanda operasyonel işler için de örneğin; muhasebe departmanı için muhasebe@firmaadi.com, destek hizmetleri için destek@firmaadi.com ya da genel olarak info@firmaadi.com şeklinde oluşturulabilir.

Kurumsal E-Posta Nedir?

Kurumsal e-posta (mail) sahip olduğunuz şirkete ait web projesinin alan adı uzantısını içeren mail adreslerine verilen isimdir. Temel olarak ise kurumsal e-posta adresleri; şirket içinde çalışanların isim.soyisim@firmaadi.com biçimde düzenlenir. Aynı zamanda operasyonel işler için de örneğin; muhasebe departmanı için muhasebe@firmaadi.com, destek hizmetleri için destek@firmaadi.com ya da genel olarak bilgi@firmaadi.com şeklinde oluşturulabilir.

Kurumsal E-Posta Adresi Nasıl Alınır?

Kurumsal e-posta adresine sahip olabilmek için öncelikle bir domaine sahip olmanız gerekiyor. Alan adı kaydınızı yaptırdıktan sonra; bir e-posta hosting sağlayıcı seçmelisiniz. Söz konusu 2 adımı gerçekleştirdikten sonra e-posta hizmetlerinizi kolaylıkla kurabilirsiniz. E-posta hizmetlerinizi kurduktan sonra; kurumsal e-posta adreslerini yapılandırma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gerekenler ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Kurumsal yapıda aktif rol alan kişilerin belirlenmesi,
  • Kurumsal e-posta zinciri içinde genel adresleri belirleyin,
  • Kurumsal e-postalar tarafından kullanılacak e-posta imzalarını hazırlayın.
  • Yukarıda sıralanan tüm işlemleri tamamladığınızda artık kurumsal e-posta istemcisini kurabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir