Corona Virüsü Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Corona Virüsü Nedir? Belirtileri Nelerdir? 1

Orta Doğuda başlayan ve tüm dünyayı esir alan Corona virüsü nedir, hangi yollarla bulaşır ve bu virüsün belirtileri nelerdir? Sizler için corona virüsü nedir hep birlikte göz atalım.

Corona Virüsü Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Corona Virüsü Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Corona Virüsünün Nedeni Nedir?

Corona virüs salgınının sebebi RNA virüsüdür. Köpeklerin mide ve bağırsak mukozlarında ciddi iltihaplanmalara neden olur. Virüs dış ortama oldukça dayanıklıdır. Bu yüzden kış aylarında bulaşıcı olma özelliğini sürdürür.

Corona Virüsünün Belirtileri Nelerdir?

Hastalık bazen belirsiz, bazen de şiddetli bir şekilde kendini belli eder. Hastalığın belirtilerini şöyle sıralayabiliriz; depresyon, kilo kaybı, ciddi uyku hali, pis kokulu sarı turuncu arası ishal, kusmayla beraber başlar ve zaman zaman kanlı da olabilir. Bu belirtiler görülmesiyle birlikte hemen bir doktora gidilmeli ve önlem olarak 3-4 hafta aralıklarla aşılama yapılmalıdır. Her yılda bu aşılama sürekli olarak tekrar edilmelidir. Çok şiddetli olan bu virüs hastanın aşırı zayıflaması durumunda ölüme yol açıyor. Ancak iyi bir bakım ve dikkatli bir tedavi ile bu hastalık 10-12 gün içinde iyileşme gösterebilir. Bunun için hasta temiz bir ortamda ve doktor tavsiyelerine uyması gerekir.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top