Apple Homepod nedir?

Apple Homepod nedir? 1

Apple’ın geçtiğimiz gün tanıttığı ses bombası HomePod nedir? Bu akıllı hoparlör günlük yaşamımızda bizlere ne gibi kolaylıklar sağlayacak?

Apple Homepod nedir? 2

Akıllı hoparlör pazarı gitgide büyürken, Apple’ın da bu pazara yeni bir ürünle giriş yapacağı son bir kaç aydır kulaktan kulağa dolaşıyordu. Fakat söylentilerde özelliklerinden bahsedilen ile, Apple tarafından geçtiğimiz gün duyurulan HomePod, bambaşka bir yapıya sahipler.

Apple akıllı hoparlörü HomePod, geçtiğimiz günlerde WWDC’de resmi olarak tanıtıldı.

HomePod, oldukça şık tasarımı ve minimize boyutlarıyla birlikte tüketicilerin ilgisini üzerine çekmeyi başardı.

 

Yedi farklı ses hüzmesi ile birlikte gelen HomePod üzerinde, her ses hüzmesi için farklı amfiler ve tweeter dizilimi yer alırken, böylelikle ortama çok daha fazla akustik ses deneyimi sunmayı planlıyor.

Apple A8 çip setinden güç alan hoparlör mekan içerisindeki akustiği algılayarak sizlere en iyi anlamda ses deneyimi yaratmayı başarıyor. Çok kanallı eko önleme özelliğiyle donatılmış olan altı adet hoparlörü içeren HomePod’un tamamıyla Apple Music ile çalışmak adına tasarlanmış bir ürün olduğu söylenebilir.

Tamamıyla Siri yetenekleriyle birlikte donatılan ürün ” Hey Siri ” komutuna sorunsuz bir şekilde cevap verebiliyor. Ayrıca hoparlör üzerinde bir Siri göstergesi ve dokunmatik panel de yer alıyor.

HomeKit ile sorunsuz bir şekilde çalışabilen kablosuz ev hoparlörü, komut verildiği taktirde evdeki ürünleri kapatıp yeniden aktifleştirebiliyor.

Ürünün Beyaz ve Uzay grisi olmak üzere 2 farklı renk seçeneği bulunuyor. Homepod’un satışına Aralık ayı itibariyle başlanılacağı ve fiyat etiketininde ABD’de 349 dolar olacağı duyuruldu.

Ülkemizde fiyatının ne olacağı henüz belli olmayan cihazın talebi merak konusu.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top