Yeni Yılda Mobil İnternet’i Paylaşmak Ücretli mi Oluyor!

Yeni Yılda Mobil İnternet'i Paylaşmak Ücretli mi Oluyor! 1

Evet evet. Yanlış okumadınız. Yeni yılda mobil internet’i paylaşmak ücretli oluyor! Adil kullanım kotası kalkıyor, 2019 yılında internette çağ atlıyoruz, altyapılarımız gelişiyor, 5G derken yeni duyurulan bir haber ülke gündemine bomba gibi düştü!

Yeni Yılda Mobil İnternet'i Paylaşmak Ücretli mi Oluyor! 2

Yeni Yılda Mobil İnternet’i Paylaşmak Ücretli mi Oluyor!

Sosyal medya’da yayınlanan bir fotoğraf ile başladı herşey. Turkcell tarafından yapılan açıklama ile, yeni yılda kullanıcıların sahip olduğu (satın aldığı) mobil internet paketlerini, paylaşmak istediklerinde (hotspot özelliği) ücretlendirilecekler. Yani satın aldıkları bir hizmet için ekstra olarak aylık 9 TL olarak ücretlendirilecekler.

Türkiye’nin en büyük operatörü Turkcell ile başlayan bu uygulamanın, diğer operatörleri de kapsayacağı konuşuluyor. Ama gerçekten ülkemiz için çok üzücü bir haber.

Turkcell müşteri hizmetleri de bu konuyu doğruluyorlar. Yeni yılda mobil internet paylaşmak için aylık 9 TL’lik bir bütçe ayırmak zorunda kalacaklar.

Turkcell, resmi internet sitesine bu kampanyaları ekledi bile. İncelemek isterseniz bu linki kullanabilirsiniz.

Ek haber: Vodafone’dan hotspot konusunda açıklama yapıldı. Yapılan açıklama şu şekildedir.

Vodafone, mobil internet kullanıcılardan, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için herhangi bir ücret talep edilmeyeceği açıkladı.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top