Yeni IPhone Kullanıcıları için Öneriler

Yeni IPhone Kullanıcıları için Öneriler 1

İlk kez akıllı telefon kullanmaya başlayacak ya da Android platformundan geçiş yapacak olan yeni Iphone kullanıcıları için birkaç mühim pratik ipucu önerisinde bulunmak istiyoruz..

Yeni IPhone Kullanıcıları için Öneriler 2

Spotlight’ı kullanın

Ana ekranınızı aşağı doğru sürüklediğinizde ulaşabileceğiniz arama çubuğu diğer bir deyişle Spotlight ile iPhone’unuzda yüklü tüm uygulamalara, kişilerinize, ayarlarınıza, mesaj ve maillerinize hızlıca erişme imkanı tanıyor ki ilk başlarda olmasa da telefonunuzun depolama alanı artıkça bulmakta zorlandığınız içeriğe ulaşmanızda büyük kolaylık sağladığını göreceksiniz.

Çoklu görev özelliğini kullanın

iPhone 6s ya da 6s Plus kullanıcısı iseniz ekranın sol tarafına basılı tutarak, 4 ve 5 sürüm numaralı iPhone’larda ise Home tuşuna iki kere dokunarak açabileceğiniz çoklu görev menüsünden açık uygulamalar arasında kolaylıkla gezinebiliyorsunuz.

iOS 9 ile gelen bu yenilik birkaç uygulama arasında gidip gelmeniz gereken durumda çok kullanışlı oluyor.

iphone-gorev

Kolayca yanıtlayın!

Gelen mesaj veya maillerinizi kolayca yanıtlamak için iPhone’nuzun kilidini açıp ilgili uygulamayı açmanız gerekmiyor.

Kilit ekranınızda ileti üzerinde sola kaydırdığınızda çıkan Yanıtla seçeneğiyle hızlıca gelen mesaja yanıt verme şansına sahipsiniz.

iphonne-yanit

Düşük güç modunu kullanın

Akıllı telefon kullanıyorsanız sizinde tüm kullanıclar gibi şarj problemini olacak ancak, Apple ‘ın Düşük Güç Modu adını verdiği, iOS 9 ile birlikte tanıştığımız pilin bitimine yakın ek süre kazandıran bir mod bulunuyor.

Modu aktif ettiğinizde, mailleriniz için bildirim, arka planda uygulama yenileme, otomatik indirmeler, görsel efektler kapatılıyor fakat menülerde herhangi bir değişiklik olmuyor.

Şarj seviyesi yüzde 20’ye geldiğinde otomatik olarak veya dilediğiniz vakit aktif edebileceğiniz düşük güç modu yaklaşık 6 saat kazandırıyor ki günü kurtarmaya yetiyor.

 

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top