Xiaomi, MIUI 10 için 4 yeni özelliği tanıttı

Ekleyen:

Xiaomi, yeni arayüzü MIUI 10’un 4 yeni özelliğini kullanıcılara duyurdu. Mi 9 kullanıcıları için Android Q beta testini başlattığını duyuran Xiaomi, MIUI 10 ile birlikte kullanıcılara sunulacak bazı özellikleri tanıttı.

Şu an itibariyle sınırlı bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılabilir hale gelen özellikler, önümüzdeki aylarda Mi 9 öncelikli olmak üzere MIUI 10 güncellemesi alan Xiaomi telefonlara sırayla sunulacak.

i

MIUI 10 ile birlikte gelecek 4 yenilik:

3D Jestler

Telefonunuzu hareketle kontrol edebilmenizi sağlayan jestler, MIUI 10 ile birlikte üç boyutlu olarak da kullanılabilecek. Elinizle uzaktan yapabileceğiniz hareketlerle telefona komut verebilmek ne kadar kullanışlı olur bilemiyoruz, yine de paylaşılan resmi görsel birçok şeyi açıklıyor.

Yapay Zekalı Temizleyici

Halihazırda oldukça detaylı bir depolama ve bellek temizlik aracı sunan MIUI, yeni sürümüyle birlikte bu temizleyiciyi yapay zeka ile güçlendirecek. Xiaomi’nin sanal asistanıyla birlikte kullanılabilecek olan uygulama, cihazınızda gereksiz yer kaplayan dosyaları ve belleğinizi kolaylıkla temizleyecek.

Çoklu Pencere İçin Bulanıklaştırma

Yeni gelecek bu özellik aktifleştirildiğinde, cihazın multi-tasking ekranındayken uygulamaların detayı görünmeyecek. Bu sayede gizliliği bir adım ileri taşıyacak olan MIUI 10, bu özelliği kullanma tercihini kullanıcıya bırakacak.

Akıllı Çentik Gizleme

MIUI 10 ile birlikte çentik gizleme seçenekleri çoğaltılacak. Daha kişiselleştirilebilir gizleme opsiyonu ile gelecek olan MIUI 10, çentikli telefon sevmeyen kullanıcılara bile bu telefonları sevdirebilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Okunası Yazılar