Windows Phone zil sesi nasıl yapılır?

Windows Phone kullanıcı sayısının artması nedeniyle Windows Phone soruları ve sorunları da son zamanlarda artmaya başladı.

Ve Windows’un işletim sistemleri için gerçekten bir işkenceye dönüşen zil sesi yapma özelliği kullanıcıları deli etmeye yetiyor.

Windows Phone ringtones

 

Bu sık karşılaşılan sorun nasıl çözülür ve Windows Phone’da zil sesi nasıl yapılır? İşte yöntemler;

1- İlk yöntem, Windows 7 / Windows 8  için Microsoft’un Windows Phone App uygulamasını kullanmak. Kullanacağınız bu uygulama ile zil seslerinizi Windows Phone telefonunuza aktarabilirsiniz.

2- İkinci yöntem ise biraz daha bizden.  İlk olarak bilgisayarımızda bulunan, yüklemek istediğimiz ses dosyamıza sağ tıklayarak özellikler diyoruz. Buradan ‘Ayrıntılar’ sekmesine geçiyoruz. Ve ‘Tarz’ alanına “Ringtones” yazıyoruz ve bunun bir melodi olduğunu belirtiyoruz. Daha sonra da telefonumuzu bilgisayar bağlayarak, ses dosyamızı telefonumuzun içindeki “Ringtones” klasörüne girip buraya kopyalıyoruz. Yapacağımız işlem bu kadar.

Bu iki yöntem sonucunda telefonumuzdan “Zil sesleri + Uyarılar” bölümümüzde telefonumuza yüklediğimiz ses dosyamızı görebilir ve zil sesi olarak kullanmaya başlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir