WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Okunur?

Bildiğiniz gibi artık WhatsApp’taki mesajları silebilmek mümkün. Hergün onlarca hatta yüzlerce kişiye attığımız bir ton mesaj bulunuyor. Bazılarını bilerek, bazılarını ise bilmeyerek hatalı kişilere atabiliyoruz. Ama tabiki artık bu mesajlar karşıdaki kişi okumadan silinebiliyor.

Bu yazıda, WhatsApp’ta silinen mesajları nasıl okuyacağınızı size anlatacağız.

WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Okunur?

Whatsapp’ta bir mesaj silindiğinde, sohbetteki herkes “Bu mesaj silindi” mesajını görebiliyor. Bu mesajın içeriğinin ne olduğu hakkında biraz bilgi sahibi olmak imkansız. Bu silinmiş mesajları okuyabilmeniz için gereken tek şey, tüm bildirimlerinizi ve gelen iletilerinizi kaydeden veya kaydeden bir uygulamadır olmasıdır.

WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Okunur? 1

Mesajlar silinmiş olsun ya da olmasın, sadece tek bir Android uygulaması sayesinde, aldığınız her bildirimin bir kaydını tutulacak.

Ancak, bunu yapmak için özel erişim vermeliyiz. Bu erişim, diğer uygulamaları geçersiz kılar, böylece bildirim verilerini toplayabilir. İki uygulamadan birini ilk açtığınızda, sizden izin isteyecek ve daha sonra silinen iletilerden olanlar da dahil olmak üzere aldığınız her bildirimi günlüğe kaydedecektir. Tek yapmanız gereken, günlüğe gitmek ve WhatsApp’ta silinmiş olan bildirimleri incelemektir.

Notification History adlı bu uygulama ile, Android cihazlarınıza gelen bildirim günlüklerini kolayca izleyebilirsiniz.

Birçok Android kullanıcısı, cihazlarının bildirim geçmişini günlüğe kaydettiğinin farkında bile değil. Android işletim sisteminde, Ayarlar widget’ını ana ekranınıza eklediğinizde Bildirim Günlüğü seçeneğini seçtiğinizde bu bildirimleri görüntüleyebilirsiniz. Fakat, bu bölümdeki bildirimler son 1 saat civarındaki bildirimleri gösterdiğinden önceki bildirimlere ulaşmanız pek mümkün olmuyor. Notification History uygulaması ise çeşitli uygulamalar tarafından gönderilen bildirimleri toplu bir biçimde veya uygulamaya göre ayrı ayrı görebilmenize olanak sağlıyor.

Notification History Android uygulamasını şu linkten indirebilirsiniz.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top