Whatsapp Web Yayınlandı

Milyonların kullandığı, ücretsiz online mobil mesajlaşma uygulaması Whatsapp, artık web sürümü ile masaüstü bilgisayarlarımızda da kullanılabilecek.

600 milyon’dan fazla kullanıcıya sahip popüler online mesajlaşma uygulaması WhatsApp, web sürümü ile sürekli mobilden mesajlaşmak yerine bilgisayarınızı kullanarak yazışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Whatsapp bu özelliğini Türkiye’de dün gece aktif etti. Ve büyük bir beğeni topladı.

220120150926342093522-3-54c0a850af807[1]

Resmi Whatsapp blogundan yapılan açıklamada Android, Blackberry ve Windows Phone kullanıcılarının, WhatsApp yazışmalarını hem mobil hem de web üzerinden yapabileceğini belirtirken, IOS (iPhone) kullanıcılarının ise Apple şirketinin yasal bazı güvenlik kısıtlamaları sebebiyle şimdilik web sürümünü kullanmalarının mümkün olmadığını belirtti.

IOS (IPhone) kullanıcıları bu durumu kötü karşılasalar bile Apple’ın bu durumu düzeltebileceğini düşünüyorlar.

WhatsApp web sürümünü etkinleştirmek isteyen kullanıcıların, öncelikle uygulama marketleri üzerinden Whatsapp mobil uygulamalarını güncellemeleri gerekiyor. Daha sonra da Menü >  WhatApp Web seçeneğine ulaşması gerekiyor.

Whatsapp Web sürümü tarayıcı üzerinden çalıştığı için Chrome tarayıcınızın adres satırına http://web.whatsapp.com yazarak ulaşabilirsiniz.

Açılan internet sitesinde aşağıdaki görselde benzeri yer alan QR kodunu, uygulamanıza taratarak mobil cihazınızı Whatsapp web uygulaması ile eşleştirmeniz yeterli olacaktır.

Whatsapp Web

Web sürümüde oldukça başarılı olan Whatsapp, bu özelliği ile kullanıcılarını memnun edebilmiş durumda. Whatsapp ‘tan beklenen yeni özellik ise sesli ve görüntülü konuşma özelliği.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top