Vodafone Mesaj Engelleme

Vodafone Sms Engelleme

Günümüzün sorunlarından biri olan istenmeyen mesajlar da bu yazımızda Vodafone Mesaj Engelleme üzerine değineceğiz.

Vodafone Mesaj Engelleme
Vodafone Mesaj Engelleme

Eskisi kadar kullanılmasa da kısa mesaj (SMS) bildirimleri sadece bizler için sevdiklerimiz ile iletişime geçmek için değil, bunun haricinde markaların bilgilendirme mesajları için tercih edilmektedir.

SMS mesajları artık sadece bizleri sürekli rahatsız etmekte olan marka tanıtımları için tercih edilmekte. Peki, SMS mesajları nasıl engellenir?

Ülkemizin üç büyük GSM operatöründen birisi olan Vodafone operatöründe SMS engellemek için ne yapmalıyız?

BTK istenmeyen mesajlara savaş açtı

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Hukuk Komisyonu Üyesi Rıdvan Yıldız, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) pazarlama amaçlı haberleşmelere ilişkin usul ve esaslarının hazırladığını belirterek, 1 Mayıs’ta yürürlüğe girecek uygulamayla sayısı 72 milyona ulaşan cep telefonu ve 45 milyona yaklaşan internet abonelik sözleşmelerinde şirketlerin abonelerle iletişiminin sınırının belirlendiğini bildirdi.

Vodafone İstenmeyen SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

Vodafone’da istenmeyen bütün SMS mesajlarını engellemek için sizlerde *35*1111*# şeklinde ilgili telefon numarasını girerek engelleme yapabilirsiniz. 1111 olan kısmına hangi numaradan SMS gelmesini istemiyorsanız o numarayı yazmanız durumunda SMS engelleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci bir yöntem ise, bu istenmeyen mesajları engellemek için yazılan 3. parti uygulamalar mevcuttur. Bu tarz IOS ve Android uygulamalarını akıllı telefonunuza kurarak istenmeyen bu mesajları engellemeyi deneyebilirsiniz.

Vodafone mesaj engelleme konusunda daha detaylı bilgi almak için Vodafone servisleri sayfasını hemen ziyaret edebilirsiniz.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top