Seyahat Size Gelecek!

admin - 16 Kasım 2014 - 2 dk okunma süresi
ABONE OL:  

Akıllı telefonlar günlük hayatımızdaki bir çok alışkanlığımızı etkilediği gibi, seyahat alışkanlıklarımızda da köklü değişiklere sebep oluyor. Kim bilir belki 5 sene sonra basılı harita diye bir şey kalmayacak, oturduğunuz restaurantta menünüz akıllı telefonunuza gelecek, siparişinizi telefon üzerinden vereceksiniz, belki seyahat etmek için evinizden çıkmanıza bile gerek kalmayacak, seyahat size gelecek.

Günümüze dönersek, seyahat ederken işimizi kolaylaştıran 5 uygulamayı aşağıda sizler için inceledik;

Ulmon CityMaps2Go

Ulmon-CityMaps2Go-1

Offline harita mevzu bahis olduğunda tercihimizi CityMaps2Go‘dan yana kullanıyoruz. Gideceğeniz şehirde internet bağlantınız olmasa, telefonunuzu uçak modunda bile kullansanız uygulama nerede olduğunuzu harita üzerinde bulup size gönderiyor. Yapmanız gereken uygulamayı indirdikten sonra gideceğiniz ülke veya şehrin haritasını indirmek, artık offline haritanızın keyfini sürebilirsiniz.

Kayak

kayak-app

Ünlü web istesi Kayak.com’un akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirdiği uygulaması ucuz uçuş, otel, araç kiralama, tur gibi, bir seyahatte ihtiyacınız olacak bir çok konuyu kapsayan geniş bir veri tabanı üzerinden size en iyi fiyatı bulmaya çalışan bir uygulamadır. İsterseniz tripadvisor’a bağlanıp kullanıcıların oteller, turlarla ilgili deneyimlerini okuyabilirsiniz.

Packpoint Packing List

PackPoint app

Seyahat öncesi çanta hazırlamak, kimine göre keyifli, kimine göre kabus gibi bir süreç, ama asıl kabus seyahatteyken yanınıza almanız gereken bir şeyi çantanıza koymamış olduğunuzu fark ettiğinizde başlar. Packpoint Packing List bu aşamada devreye giriyor, nereye ve ne zaman gideceğiniz, ne kadar kalacağınız ile ilgili bilgileri giriyorsunuz ve size çantanıza koymanız gereken eşyaların listesiniz çıkartıyor, amatör ve dalgın gezginler için çok faydalı bir uygulama.

iStone

istone

Dilini bilmediğiniz yabancı bir ülkedesiniz, çok sıkıştınız fakat tuvaletin nerede olduğunu bilmiyorsunuz, sorduğunuz insanlar ne demek istediğinizi anlamıyor, neyse ki iStone var. Sesli çeviri yapma becerisine sahip uygulama 12 dilde ne demek istediğinizi yerel aksanlarla karşı tarafa aktarabiliyor.

Minube

minube-travel-app

Minube’un devasa veritabanı içerisinde 200 ülkeden 24.000 destinasyon hakkında gezi rehberlerine ulaşabilirsiniz. Uygulama gideceğiniz şehirle ilgili nereler gezilmeli? Nerede, ne yenmeli? Neler yapılmalı? Nerede kalınmalı? gibi sorulara cevap veriyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir