Sarahah nedir?

Ekleyen:

Apple App Store’da son zamanlarda oldukça popüler konuma gelen ve en çok indirilen ve kullanılan uygulamalar arasında ilk 10’da kendine yer bulan Sarahah nedir?

Sarahah Uygulaması nedir? Ne işe yarar?

Oldukça ilginç bir isme sahip Sarahah isimli akıllı telefonlar uygulaması, IOS platformu için en çok indirilen uygulamalardan biri durumunda. İş böyle olunca, sıkça karşımıza çıkan bu uygulamanın ne olduğunu merak eder olduk.

İşte bu uygulamanın ne olduğu ve ne için kullanıldığı sorusunun cevabı.

Sarahah, Suudi Arabistanlı geliştirici Zain al-Abidin Tawfiq tarafından yapılan bir akıllı telefonlar uygulamasıdır. Aslında temelde anonim mesajlar gönderip almanızı sağlayan bir sosyal ağ olarak tanımlanması daha doğrudur.

Sarahah kelimesi nereden gelir? Sarahah kelimesi, Arapçada “dürüstlük” anlamına gelmektedir.

Zain al-Abidin Tawfiq tarafından, 2016 yılında geliştirilmeye başlanan ve uygulamada adıyla doğru orantılı olarak insanların birbirine karşı dürüst olabilmeleri amaçlanmıştır.

[su_table]

Sarahah

Sarahah

Sarahah

[/su_table]

Sarahah uygulaması büyük bir başarı yakalamıştır. Şöyle ki; Avustralya, İrlanda, ABD ve İngiltere gibi büyük bölgelerde birinci sıraya kadar çıkmayı başarmıştır.

Sarahah mobil uygulaması, şuan da sadece IOS yani İPhone işletim sistemli telefonlara uyumlu indirilebilir durumda. Android işletim sistemlerinde henüz kullanılamamaktadır.

Sarahah uygulamasının web sitesine ve IOS için indirme sayfasına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

Peki siz Sarahah uygulamasını kullandınız mı, görüşleriniz neler?

[su_button url=”https://www.sarahah.com/” target=”blank” style=”flat” background=”#10BBB3″]Sarahah uygulaması internet sitesi için tıklayınız.[/su_button]

[su_button url=”https://itunes.apple.com/us/app/sarahah/id1239779861?mt=8″ target=”blank” style=”flat” background=”#bbb410″]Sarahah IOS uygulamasını indirmek için tıklayınız.[/su_button]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 − two =

Okunası Yazılar