Samsung Galaxy S8’i muhteşem yapan 8 özelliği

Samsung Galaxy S8'i muhteşem yapan 8 özelliği 1

Samsung’un yeni çıkarılan amiral gemisi Galaxy S8’i otoriteler tarafından muhteşem yapan 8 özelliğini sizler için listeledik.

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 o kadar fazla özelliğe sahip ki, otoriteler tarafından çok beğenildi. Pilsiznet olarak bizde sizler için bu harika telefonun 8 muhteşem özelliğini listeledik.

Samsung Galaxy S8'i muhteşem yapan 8 özelliği 2

1. Hızlı ve kablosuz şarj özelliği

Samsung Galaxy S8, Qi kablosuz şarj cihazlarının neredeyse iki katı hızında kablosuz şarjı destekliyor. Uyumlu Hızlı Şarj veya Hızlı Şarj optimizasyonları ile birlikte kablolu şarj işlemi kadar hızlı değil, ancak oldukça kullanılabilir.

2. Özel tuşları ve rengi özelleştirme

Galaxy S8 ile, renkli bir arka plan seçerek,

Yenilikler – Ana Sayfa – Geri veya ileri gibi yazılım gezinme tuşlarını kişiselleştirmenize olanak tanınır. Ayrıca, sanal Ana Sayfa düğmesine basmak için gereken basıncın miktarını değiştirebilirsiniz.

3. Çok çerçeveli görüntü işleme

Önceki Galaxy S amiral gemilerine kıyasla, kamera özelliklerinde daha fazlası var. Samsung, Galaxy S8’in kamerası ile düzgün bir görüntü işleme algoritması geliştirdi. Çektiği üç görüntüden en net görüntüyü taban çizgisi olarak seçer ve kalanını bulanıklığı azaltmak için kullanır. Bu, tüm görüntüler için geçerlidir ve çok hızlı gerçekleşir. Sonuçta daha net ve daha ayrıntılı fotoğraflar olacaktır.

4. Kamera uygulaması için tek elle kontrol

Kamera uygulaması için ayrı tek elle kontrol modu eklemek yerine Samsung , düz bir şekilde optimize etti ve böylece tek elle kullanım doğal olarak sağlanmış oldu.

Baş parmağınızı farklı yönlerde kaydırmanız çekim modlarını başlatıyor ve ön / arka kameralar arasında geçiş yaparak filtre ayarlarını açar. Ayrıca, ekran üstü deklanşör düğmesini sola veya sağa hareket ettirerek yakınlaştırmayı ayarlar.

5. Batarya’nın bozulması daha yavaştır.

Teknolojideki gelişmeler Samsung’un Galaxy S8 pilinin ömrünü uzatmasına olanak tanıdı. Galaxy S7, tipik bir kullanım yılı boyunca (şarj etme ve boşaltma) etkin pil kapasitesinin yaklaşık % 80’ini muhafaza ediyorken, Galaxy S8 yaklaşık % 95’te duracak. Tabii ki, bu metrikler, telefonunuzu ne kadar kullandığınıza ve ne sıklıkta şarj ettiğinize bağlı olarak değişebilir. Ancak Samsung, Galaxy S8’in bataryasını uzun vadede önemli ölçüde daha fazla verimli hale getirme çalışmalarını açıkça belirtti. Şimdi sadece iki günlük pil ömrü vaat ediyor.

6. Gigabit İnternet

Galaxy S8, ilk değilse de, 1 gigabit/s’ye (saniyede 125 megabite) kadar LTE hızlarını ele alan ilk akıllı telefonlar arasındadır. Bunu, Qualcomm’un ABD’deki Galaxy S8’i destekleyen Snapdragon 835 yongasetinin içine yerleştirilmiş X16 modemine borçludur.

Ne yazık ki, bu tür hızlar sadece en azından Amerika’daki test ayarlarında elde edilmektedir. Ancak teknoloji gelişiyor ve gelecekte yüksek hızlı mobil internetin omurgası haline gelecek.

7. Yüksek doygunluk göstergesi

Infinity Display’in ileri görüşlü 18:9 en-boy oranı hakkında şimdiye kadar çok şey yazıldı. Ancak Galaxy S8’in “Deep Red” (Derin Kırmızı) bir OLED ekrana sahip olduğu söylenmemişti. Samsung tarafından onaylanan DisplayMate ölçümlerine göre ekranın renk yelpazesi DCI-P3’ün % 113’ünü ve sRGB renk standartlarının % 142’sini kapsıyor. Birincisi sinema varsayılanı, ikincisi ise monitör, yazıcı ve İnternet’te kullanım için standart.

8. Mükemmel bir ekran kalitesi

Yapılan testlere göre Samsung Galaxsy S8’in 2960×1440 piksel çözünürlüğündeki ve 570 ppi ekranı 1.000 nite kadar parlaklık sunabiliyor.

DCI-P3 renk yelpazesinin yüzde 113’ünü ve sRGB / Rec.709 renklerinin yüzde 142’sini doğru şekilde gösterebilen ekran, böylece yoğun ışığın bulunduğu ortamlarda bile canlı ve doğru renkler sunabiliyor. UHD birliği tarafından “Mobile HDR Premium” ismi verilen ve ekranda yüksek renk aralığının olmasını sağlayan teknolojisi sertifikalandırılan Samsung Galaxy S8, özellikle film izlerken benzersiz bir deneyim vadediyor.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top