Samsung Galaxy S6

admin - 28 Nisan 2015 - 2 dk okunma süresi
ABONE OL:  

S6, kısa bir süre önce piyasaya çıkmasına rağmen, şimdiden Android telefon piyasasının yeni kralı olmayı başardı. Samsung, Galaxy S serisinin her yeni üyesi ile yıllardan bu yana her sene liderliği yakalamayı başarıyor.

Samsung Galaxy S6
Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 da bu kuralı bozmuyor.

Telefon mükemmel bir ekran kullanıyor: 5.1 inç boyutundaki ekran Super AMOLED/QHD (1440 x 2560) teknolojisini kullanıyor ve piksel yoğunluk değeri (PPI) de tam 577! Bu yönüyle rakipsiz, şu anda dünyanın en iyi akranı bu telefonda. Büyük ihtimalle uzunca bir süre de daha iyisini göremeyeceğiz zira QHD, Samsung’a özel bir teknoloji. Ekran, sizi gerçek anlamda sersemletiyor, şimdiye kadar bu kalitede görüntüler görmediğinizi garanti ederiz.

Donanım bakımından önemli bir değişime işaret ediyor telefon. Samsung, yıllarıdır kullandığı Qualcomm firmasını bir kenara bırakıyor Exynos’a geçiş yapıyor. Exynos, 14 nm teknolojisi ile üretim yaptığından benzersiz bir performans sağlıyor. S6’da kullanılan Exynos 7420 model çipset, şu anda dünyanın en güçlü çipseti. Evet, dünyada daha güçlü başka bir çipset ve bu çipseti kullanan başka bir telefon da yok.

Telefon ayrıca dört adet 2.1GHz Cortex-A57 + dört adet 1.5GHz Cortex-A53 işlemci, Mali-T760 MP8 grafik işlemcisi ve 3GB RAM barındırıyor. Bazı açılardan masaüstü bilgisayarınızdan bile daha üstün.

S6’nin ayrıca bir de Edge modeli var, bu modelde ekranın sağ tarafı kıvrık. Cep telefonlarının kralını edinmek için hemen http://www.bilio.com/cep-telefonu-c3277/samsung/galaxy-s6-edge-32gb-p204471600/ adresini ziyaret edin.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir