Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar Uygulaması

Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar Uygulaması 1

Yeni koronavirüs salgını için Sağlık Bakanlığı bir mobil uygulama yayınladı. Hayat Eve Sığar isimli uygulama oldukça faydalı.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kendisini ağır şekilde hissettiren yeni koronavirüs (covid-19) için Sağlık Bakanlığı çalışmalarına devam ediyor.

Salgın konusunda bilgi alınması için özel bir internet sitesi hazırlayan bakanlık, bu sefer Hayat Eve Sığar uygulaması ile karşımızda. Önce Android şimdi ise iOS için çıkan uygulama, salgın konusunda bilgi almak adına en iyi çözüm konumunda yer alıyor.

Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar Uygulaması
Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar Uygulaması

Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar Uygulaması nedir?

Uygulama “Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilmiştir” şeklinde tanıtılıyor.

Uygulamada kişiler yukarıdakilere ek olarak harita üzerinden hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabiliyor, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebiliyor. Özellikle bu son durum gerçekten önemli görünüyor.

Sağlık Bakanlığı

Uygulamanın ailem bölümüne ise takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek onların konum bilgilerini görebiliyor, onları takip edebiliyor ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebiliyorsunuz.

Bu faydalı Hayat Eve Sığar Android Uygulaması’nı hemen bu linkten indirebilirsiniz. Hayat Eve Sığar IOS Uygulaması’nı hemen bu linkten indirebilirsiniz.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top