Root Garanti Dışı Bırakmıyor Olacak!

Android 6.0 için Root işlemi garanti dışı bırakmayacak! Android 6.0 Marshmallow sürümünde Root işlemi artık daha güvenli. Root kök dosyaları artık sistem bölümüne yüklenmiyor olacak!

Root nedir?
Root, temelinde sistem dosyalarına erişim yetkisinin sağlanması anlamına geliyor. Root’lu Android telefon veya tabletlerde sistemsel modifikasyonlar yapılabilmenin yanında farklı ROM’lar da yüklenebiliyor. Ancak Root işlemi geçerli sistem dosyalarını erişime açtığı için mevcut cihazları garanti kapsamı dışında bırakıyor.

Android 6.0 Marshmallow için Root işleminde system klasörüne kopyalanmayan kök dosyaları Android telefon veya tabletin garanti dışı kalmasının önüne geçiyor. Artık, root’lu Android telefonunuz bozulduğunda fabrika ayarlarına geri döndürebilir ve hiç root kullanmamış gibi görünebilirsiniz. Ancak Android 6.0 için Root işleminin bu avantajın yanında bazı dezavantajlar da bulunuyor.

android-6-marshmallow

Android 6.0 için root işleminin ilk dezavantajı, root yetkisi isteyen uygulamaların eski Root sistemi üzerine inşa edilmesinden dolayı çalışmaması ve ROM atma işleminde eski Root yetkisine göre hazırlanan ROM’ların Android cihazlara zarar vermesi gösteriliyor. Fakat, root yapımcılarınında sistemlerini güncellemesi olası.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top