IPhone Şarj Süresini Uzatmanın Yolları!

IPhone Şarj Süresini Uzatmanın Yolları! 1

Apple IPhone cihazlarınızı daha uzun süre kullanabilmek için şarj sürenizi uzatmanın bazı taktikleri var. Bunları uygulayın ve şarj sürenizi uzatın!

IPhone Şarj Süresini Uzatmanın Yolları! 2

Pillerinizin dayanma süresini ve ömrünü en üst düzeye çıkarın!

“Pilin dayanma süresi”, aygıtınızın sonraki şarka kadar çalışmaya devam ettiği süredir. “Pilin ömrü” ise, pilinizin değiştirilmesi gereken ana kadar geçecek süredir. Bu iki süreyi en üst düzeye çıkarmak için aşağıdaki taktikleri uygulayabilirsiniz.

1- Güncel yazılımı kullanın!

Her yeni yazılım güncellemesi ile, Apple cihazlarınızın pilini daha iyi koruyabilmek için çalışır. Bu yüzden her zaman güncel yazılımı kullanmayı tercih ediniz.

2- Aşırı ısınmadan cihazınızı koruyun!

Aygıtınız, ideal olarak 16° ila 22°C (62° ila 72°F) gibi geniş bir ortam sıcaklığı aralığında performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Aygıtınızı, pil kapasitesine kalıcı olarak zarar verebilecek 35°C (95°F) üzerindeki ortam sıcaklıklarına maruz bırakmaktan kaçınmanız çok önemlidir.

3- WIFI ve Bluetooth teknolojilerini kapatın!

Kullanmadığınız zamanlarda WIFI ve Bluetooth’u kapamanız, telefonunuzu daha fazla süre açık tutabilmek için size ek süre tanır. Tabiki internet bağımlıları bu seçeneği es geçebilir 🙂

4- Ekran parlaklığını ayarlayın!

Ekran parlaklığızı orta seviyede veya düşük seviyede tutmaya özen gösterebilirsiniz. Bu ayarı yapmanız bile pil gücünüzden oldukça tasarruf yapmanızı sağlayacaktır. Ama arkadaş ortamlarınızda bu seçeneği es geçebilirsiniz 🙂

5- Siri’yi kapatın!

Apple akıllı asistanı Siri’yi kullanmadığınız zamanlarda kapatın. Siri’nin arkaplanda açık olması bataryanın düşmanlarından biridir.

6- Düşük güç modunu aktif edin!

IOS 9 ile birlikte gelen “düşük güç modunu” aktif şekilde kullanabilirsiniz. Eğer verilerinizi sürekli otomatik kontrol etmek istemiyor ve nispeten daha sakin bir telefon ilişkiniz varsa düşük güç modu’nu mutlaka kullanın.

7- Arkaplan’da uygulama yenile’yi kapatın!

IOS 9’da bulunan “Arkaplan’da uygulama yenile” özelliği ile, arkaplanda aktif çalışmasını istemediğiniz uygulamaları buradan kapatabilir ve şarj sorununuza ufak bir çözüm getirebilirsiniz.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top